TEB EFT ve Havale Saati Bilgileri

TEB EFT Saati bilgisine ulaşmak isteyen kişiler için hazırladığımız bu yazımızda hafta içi TEB’in müşterilerine uyguladığı EFT saati hakkında bilgiler vereceğiz. TEB EFT saati 2019 yılında güncellenmiştir. BU bankadan para transferi yapmak istiyorsanız EFT saatleri içinde yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde geç EFT işlem ücreti uygulanır. TEB EFT ücretlendirmesi yapan bir bankadır. TEB Bankasından gönderdiğiniz EFT’leri gönderim şeklinize göre ve limitinize göre size ücret yansıtacaktır. Şimdi dilerseniz EFT işlemleri ve saatleri hakkında bilgiler verelim.

TEB EFT Saati 2019

Bir bankadan başka bir bankaya göndermek istiyorsanız, EFT işlemi ile yapabilirsiniz. Bu işlem için bankanın belirlediği saatlerde işlem yapmanız gerekmektedir. Ama aynı banka içinde başka bir hesaba para yatırmak isterseniz bunu HAVALE işlemi ile yaparsınız. Havale işlemini 7 gün 24 saat yapabilirken TEB bankası EFT işlemlerini sadece bankanın belirlediği saatlerde yapabilirsiniz.

TEB EFT Saati 09.00 ile 17.15 arasında yapılmaktadır. Bu verilen saatler içinde yapılan EFT işlemleri 15 dakika içinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Bunun sebebi ise bankaların EFT işlemlerinde merkez bankası onayının almasıdır. Bu sebeple merkez bankasının açık olduğu zamanlarda EFT saatleri olmaktadır. Hafta sonu ve bankanın kapalı olduğu saatlerde EFT işlemi yapamazsınız.

TEB Hafta Sonu EFT Yapılır mı?

Bankalardan internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve ATM’lerden hafta sonu ve bankaların kapalı olduğu saatlerde EFT yapmanız mümkün. Yalnız yaptığınız bu EFT işlemi anında karşı tarafa geçmez. Bir sonraki mesai saatine kadar havuzda kalır ve mesai başlar başlamaz işleme girer. Ayrıca hafta sonu ve bankanın kapalı olduğu zamanlarda gönderdiğiniz EFT’ler GEÇ EFT olarak algılanacak ve 2 katı komisyon alınacaktır.

TEB EFT Ücretleri 2019

Para göndermek istediğiniz işlem EFT ise, bu gönderim işlemini en ucuza nereden yaparsınız bunun hakkında bilgiler vereceğiz. EFT ücretleri ile alakalı olan gönderim işlemini internet bankacılığı veya mobil şubeden yapabilirsiniz. Şimdi sizlere gönderim ücretlerine göre fiyat listesi vereceğiz.

  • İnternet Şubesi EFT 5 TL, Geç EFT 7.5 TL, Havale 2.2 TL
  • TEB ATM üzerinden EFT 10 TL
  • TEB Banka Şubesi EFT 45 TL
  • TEB Banka Şubesi (Hesapsız) 57 TL
  • Müşteri Hizmetleri Üzerinden EFT İşlemi 45 TL

TEB Havale Saatleri 2019

TEB havale işlemi için aynı bankadan başka bir hesaba para gönderim işlemi yapmanız gerekmektedir. TEB Havale işlemi için 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Havale işleminde herhangi bir saat yoktur. Gönderilen hesaba para anında yatacaktır. Tüm ATM’ler, internet bankacılığı, bankalar ve müşteri hizmetlerinden kolayca havale işlemi yapabilirsiniz.

TEB EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT iptal etme işlemi yapabilmeniz için işlemi gönderir göndermez 0 850 200 0 666 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Eğer EFT’niz işleme alındıysa iptal ettirmeniz zordur. Eğer hafta sonu veya bankanın kapalı olduğu saatlerde EFT gönderdiniz ve banka açılmadan vaz geçerseniz yine bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak iptal ettirebilirsiniz. Yukarıda da söylediğimiz gibi eğer EFT işleminiz işleme alındıysa iptal ettirmezsiniz.

TEB EFT Sorgulama İşlemi

EFT’nizi yaptınız ve karşı tarafa ulaşmadığını görüyorsanız EFT sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İlk olarak 0 850 200 0 666 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak EFT işleminiz hakkında bilgi alabilir eğer işleme alınmadıysa da iptal ettirebilirsiniz. Genel olarak sistemsel sıkıntılar yüzünden gecikme yaşansa da son günlerde bu gecikmelerin de önüne geçilmiş ve hızlı, güvenli para gönderimleri yapılmaktadır.

Banka şubelerine giderek EFT sorgulama yapabilir veya internet bankacılığından gönderdiğiniz paranın durumu nedir öğrenebilirsiniz. Ayrıca iptal işlemlerini de buradan yapabilirsiniz. Eğer para göndereceğiniz kişinin hesabı yoksa Migros Para Transferi yazımızı okuyarak 7000 TL’ye kadar para gönderim işlemi yapabilirsiniz. Üstelik 7 gün 24 saat bu işlemi yapabiliyorsunuz.