Tefeci Cemil Kimdir? Telefon Numarası ve Adresi

Tefeci Cemil Kimdir? Tefeci Cemil telefon numarası ve adresi nasıl bulabilirim? Tefeci Cemil yasal bir işlem mi yapmaktadır? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. İnternet üzerinde para ihtiyacı olan kişilerin karşılarına genellikle ilk olarak tefeciler çıkmaktadır. Bu tarz kişiler borç para veriyorum diye ilanlar vermektedirler.

Tefeci olan ve senetle para veren kişiler genellikle kendi isimlerini kullanmazlar. Özellikle internet üzerinden sosyal medya hesaplarında farklı isimler kullanmaktadırlar. Bu kişiler ipotek vermediğiniz sürece sizlere para vermemektedir. Bu yüzden ipoteğinizin olması gerekiyor. İnternet üzerinde tefeci arayışınız var ise karşınıza çıkacak isimler şunlardır.

  • Tefeci Cemil
  • Tefeci Mustafa
  • Tefeci Erol
  • Tefeci Salih
  • Tefeci Mehmet

Bu kişilerin iletişim numaraları ve adresleri hakkında bilgileri sizlere vereceğiz. Bir önceki yazımız olan Tefeci Mustafa Kimdir? Sayfasına giderek bu kişi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Tefeci Cemil Kimdir?

Tefeciler âleminde en çok meşhur olan kişilerden birisi Tefeci Cemil olmuştur. Yaptığı işler ve verdiği paralar birçok esnaf tarafından bilinmektedir. Tefeci Cemil üzerine açılan birçok sosyal medya hesabı vardır. Bu hesaplardan hangileri gerçek kişiye ait bunu söylemek neredeyse imkânsızdır. Para ihtiyacı olan ve nakit sıkıntısı olan kişiler ilk olarak Tefeci Cemil’in kapısını çalmaktadır.

Tefecilerden alınan paralar YASAL DEĞİLDİR. Tefecilik suçtur ve sizde bu kişilerden senetle para alırsanız suç işlemiş sayılırsınız. Yalnız bazı paraya sıkışmış vatandaşlarımız mecbur durumlarda bu tarz kişilerden paralar almaktadır. Bu tarz kişilerden alınan paralarda yüksek faizler ödemektesiniz. Günlük olarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz ama daha sonraki ödemelerinizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

2019 Yılında 200 üzerinde Tefeci Tutuklanmıştır

Dert babası olarak da bilinen Tefeci Cemil için İstanbul Kağıthane’de olduğu söylenmektedir. Eğer iyi bir ipoteğiniz varsa İzmir, Ankara, Antalya, Bursa gibi yerlerde de işlem yaptığı duyulmaktadır. Tefeci Cemil’e internet üzerinden direk ulaşamazsınız. Bu tarz kişiler yasa dışı işler yaptıkları için numaralarını gizlemektedirler. İnternet sitelerine veya sosyal medya hesaplarına mesaj atarak bu kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Tefeci Cemil’e Nasıl Ulaşırım?

Yukarıdaki yazımızda da söylediğimiz gibi siz bu kişilere ulaşamazsınız. Bu kişiler için açılmış hesapları keşif ederek siz mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca çevre esnaflardan, emlakçılardan, galerilerden, kahvelerden bu kişiler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ama söylediğimiz gibi bu işlemler suç olduğu için sizlere önermiyoruz. Eğer tefeci numarası arayışınız varsa başka bir para bulma yöntemlerini bulmanızı öneririz.

Tefeci Cemil’den Nasıl Para Alınır?

Tefeci Cemil ve Tefeci Mustafa internette en çok aranan tefecilerin başında gelmektedir. İnternet siteleri üzerinden bu kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Bu kişiler sizlere verdikleri paradan %20 ve %30 faiz ile işlem yapacaklardır. 100.000 TL aldığınızda bu parayı karşılayacak bir ipoteğinizin olması gerekiyor. Ayrıca ilk takside keseceklerdir. Buna göre elinize %20 ile anlaştıysanız 80.000 TL geçecektir. Bu 20.000 TL’yi her ay ödeyeceksiniz. Ne zaman borcun tamamını ödediniz o zaman ödeme yapmayacaksınız. Her tefecinin insaflı olduğu da söyleyemeyiz. Eğer ödemenizi 1 gün geciktirirseniz %100 faiz alan kişilerde vardır.

Yasal Tefeciler Nerede Bulunur?

Yasal tefeci diye bir şey yoktur. Eğer yasal olarak işlem yapmak istiyorsanız banka veya faktöring kuruluşlarından işlem yapabilirsiniz. Tefeciler yasa dışı işlem yaparlar ve size senet karşılığında para verirler. Bazı tefeciler senetlerin üzerine aldığınız parayı yazarken bazı tefeciler ise boş bırakmaktadır. Boş kaldığı zaman risklidir ve istedikleri limiti yazarlar. Bu yüzden tefecilerden para alırken dikkat etmeniz gereken en önemli olay senet imzalamaktır. Her senetle para veriyorum diyenlere de inanmayınız.

Yukarıda sizlere Tefeci Cemil hakkında bilgiler verdik. Acil paraya ihtiyacınız varsa Bankalardan kredi alabilir veya Senetle Para Veren Yerler hakkında bilgiler alabilirsiniz.