Tefecilerin En Çok Bulunduğu İl, İlçeler, Adres ve Telefonları

Tefecilerin En Çok Bulunduğu İl, İlçeler, Adres ve Telefonları nasıl bulurum? Tefecilerden para almak yasal mı? Senetle para veren kişilere nasıl ulaşabilirim?

Borç para arıyorum diyorsanız aklınıza gelen ilk şey tefecilerdir. Tefeciler yasal bir işlem yapmazlar ve buradan para alan herkes de suç işlemiş sayılır. Bu yazımızda sizlere tefecilerin en çok bulunduğu iller hakkında bilgiler vereceğiz. Tefecilerden para almanızı da tavsiye etmiyoruz. Ülkemizde uzun yıllardır para arayanların tercihi ilk olarak tefeciler olmuştur. Tefeciler herkese para vermezler. Eğer eviniz veya arabanız varsa ve tefecinin de buna ipotek etmesini kabul ederseniz tefecilerden para alabilirsiniz. Tefecilerden aldığınız para günlük olarak sıkıntınızı giderebilir ama ileriki zamanlarda daha çok sıkıntıları beraberinde getirecektir.

Tefeci Telefon Numaraları 2019

Ülkemizde çok tefeci vardır. Özellikle sosyal medya hesaplarında karşınıza çıkan isimler tefeci cemil, tefeci Mustafa, tefeci Mehmet, Urfalı Mustafa, Mardinli Salih olarak bilinmektedir. Bu kişilerin tefeci olduklarını söyleyebiliriz. Ama bu kişilerin herhangi bir iletişim numarasını internet üzerinde bulamazsınız. Çünkü yasal bir işlem yapmadıkları için bu kişiler sizlere ulaşma taraftarıdır. İnternet sitelerinde veya facebook gruplarına bıraktığınız numaralar sonunda sizlere ulaşmaktadırlar. Bu durumda herhangi bir telefon numarası vermemiz uygun olmayacaktır.

Ülkemizde en çok tefeci olan şehirlerimiz ise şu şekildedir.

·        Adana

·        Mersin

·        Şanlıurfa

·        Antalya

·        İzmir

·        İstanbul

·        Ankara

·        Kahramanmaraş

·        Trabzon

·        Samsun

·        Konya

·        Karabük

·        Zonguldak

·        Tokat

·        Gaziantep

·        Afyon

·        Eskişehir

·        Tekirdağ

·        Kocaeli

·        Mardin

·        Diyarbakır

·        Erzurum

Tefeciler genellikle senetle işlem yapmaktadırlar. Eğer borcunuzu gününde ödemezseniz sizi icraya vereceklerdir. Üzerinize olan malları satma yetkisi de tefecilerin olduğu için bu durum karşısında bir hak sahibi olamazsınız.

Tefecilerin Faizleri Ne Kadar?

Tefecilerin faizleri yüksek olarak bilinmektedir. Ayrıca tefecilerden aldığınız parayı taksit taksit ödeyerek bitiremezsiniz. Tefecilik sisteminde örneğin 100.000 TL para aldıysanız %20 üzerinden sizden faiz istenecektir. Bu durumda ilk taksiti peşin alacaklardır. Siz 100.000 TL istediğiniz zaman 80.000 TL elinize geçecektir. Tam 1 ay sonrasına da senet yapılır ve 20.000 TL ödemeniz istenir. 5 ay 20.000 TL ödeyerek bu borcu kapatamazsınız. Tefecilerde borcun tamamı ödenesiye kadar her ay faiz alınır. Siz 1 sene sonra borcu kapatmak istediğinizde 12 ay boyunca 20.000 TL ödeyecek ve 1 sene sonunda 100.000 TL ödemek durumundasınız. Bu durumda tefeciliğin güzel bir yanı olmadığını ve para bulmak istiyorsanız başka yollara başvuru yapmanız gerektiğini söylemek isteriz.