Traktör Kredisi Veren Bankalar (2019 Başvuru Şartları)

“Traktör kredisi almak istiyorsanız bir çok bankanın kampanyalarına bakabilir ve size özel kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Traktör kredisi alabilmek için bankaların yanı sıra devlet destekli olarak da traktör kredisi alabilirsiniz. Sıfır ve ikinci el traktör alımlarında her bankanın çalışma prensipleri farklıdır.” Vural Bey
Traktör Kredisi Veren Bankalar (2019 Başvuru Şartları)

Traktör kredisi veren bankalar 2019 yılında da en çok aranan ve tercih edilen bankalar olmuştur. Faizsiz traktör kredisi var mı? Traktör kredisini hibe olarak alabilir miyim? Bu tarz soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Bugün sizlere traktör kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca bankaların verdiği traktör kredileri hakkında da detaylı bilgiler vereceğiz.

Traktör Kredisi Veren Bankaların Ortak Şartları

Traktör kredisi alabilmeniz için bankanın belirlediği şartlarda müşteri olmanız gerekmektedir. Eğer kredi siciliniz kötü ve icralık durumlarınız varsa hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Bunun için öncelikle kredi siciliniz hakkında bilgiler toplamanızı öneririz. Ayrıca bankaya giderken aşağıdaki evrakları da götürmelisiniz.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Tarla Tapuları
  • Çiftçi Kayıt Belgesi
  • Sıfır Traktörlerde fatura
  • İkinci el traktörlerde ruhsat

Şimdi sizlere hem kamu bankaları hem de özel bankaların yaptığı traktör kredisi kampanyalarından bahsedelim.

Garanti Bankası Traktör Kredisi

Özelikle çiftçilere yaptığı kampanyalarla ön plana çıkan Garanti Bankası, kredi çekmek isteyen çiftçiler için özel traktör kredisi kampanyası başlatmıştır. Sıfır veya 2.El traktör alımlarınızda 60 ay vadeye kadar bu bankadan traktör kredisi kullanabilirsiniz. Uygun faiz oranları ile fatura veya kasko değerinin %70’ine kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca traktörünüzü yenilemek isterseniz de bu bankadan yenileme kredisi alabilirsiniz. İkinci el alımlarınızda Garanti Bankası 3 yaş sınırı koymuştur. 3 Yaş sınırı üzerindeki ikinci el traktörlere bu bankadan kredi alamazsınız.

Denizbank Traktör Kredisi

Traktör kredisi veren bir diğer banka da Denizbank’tır. Bu bankadan da 60 ay vadeye kadar özellikle çiftçilere uygun kampanyalar yapmaktadır. Sıfır ve ikinci el traktör alımlarınızda bu bankadan kullanacağınız kredi ile ödeme tablosunu kendi ödeyebileceğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Alacağınız traktör fiyatının %75’ine kadar kredi alabileceğiniz gibi 5 yaşının üzerindeki ikinci el traktör alımları için de kredi alamazsınız. Bu bankaya başvurmak istiyorsanız en yakın banka şubesine gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Çiftçiler için en çok tercih edilen bankalardan birisi Ziraat bankası’dır. Ziraat Bankasından çiftçilere özel traktör kredisi verilmektedir. Sıfır ve ikinci el alımlarınızda değerinin %75’ine kadar kredilendirilirsiniz. İkinci el traktör alımlarınızda 8 yaşına kadar olan araçlarda kredi kullanabilirsiniz. Diğer bankalara baktığımızda bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, daha uygun faiz oranları ile hizmet vermektedir. Bu bankanın kendi anlaşmalı olduğu firmalardan yapacağınız alışverişlerde ise vade sonuna kadar sabit faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Bu kredide vade oranı 60 aydır. 5 yıl olarak hazırlanan geri ödeme tablosu çiftçinin ödeme gücüne göre hazırlanabilir.

Halkbank Traktör Kredisi

Kamu bankalarından bir diğeri olan Halkbank’ta traktör kredisi veren bankalardan bir diğeridir. Sizde bu bankadan çiftçi kredileri ve ihtiyacınız doğrultusunda bir çok düşük faizli kredi kullanabilirsiniz. Bu kredilerden bir tanesi de traktör kredisidir. 5 yıl vadeye kadar verilen bu kredide sıfır ve ikinci el traktör alımlarınızda kredi kullanabilirsiniz. İkinci el traktör alımlarınızda bu banka 7 yaşına kadar olan traktörleri kabul etmektedir. Halkbank’tan bu krediyi ayrıca yürür aksamlı tarım makineleri içinde kullanabilirsiniz. Bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız yakınınızdaki Halkbank şubesine giderek direk başvurunuzu bırakabilirsiniz.

QNB Finansbank Traktör Kredisi

Son yıllarda çiftçiye krediler veren bu banka traktör kredisi vererek de birçok çiftçiyi kendi bünyesine çekmiştir. Çiftçilere 72 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlayan QNB Finansbank sıfır km traktörlerde fatura değerinin %75’ine kadar destek olurken, ikinci el traktör alımlarında kasko değerinin %60’ına kadar kredi imkanı vermektedir. Sıfır km traktörlerde vade 72 ay, ikinci el traktör alımlarında ise vade 48 ay olarak belirlenmiştir. Bu krediyi 3 ayda bir veya 6 ayda bir ödeme yapabilirsiniz. Kredi sicilinize ve kredi notunuza göre uygulanacak faiz oranını öğrenmek için en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Akbank Traktör Kredisi

Traktör kredisi veren bankalardan birisi de Akbank’tır. Bu banka çiftçilere özel faiz oranları uygularken verdiği traktör kredisinde sıfır km traktörlerde %80’ine kadar kredi imkanı vermektedir. İkinci el alımlarınız içinde bu bankadan kredi alabilirsiniz. Kasko değerinin %60’ına kadar kredi kullanabilirsiniz. Akbank traktör kredisinde en fazla 60 ay vade yapmaktadır. Sizde eğer bu bankadan traktör alımı için kredi istiyorsanız banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere traktör kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Eğer bu konu hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına iletinizi yazabilirsiniz. Ayrıca yeni kampanyalardan olan Denizbank Hayvan Kredisi adlı yazımızı okuyarak da bu krediye başvurunuzu yapabilirsiniz.