Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma 2019

Türk Telekom hattı üzerinden kredi alma 2019 yılında başvuru aşamaları hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Türk telekom kredisi nasıl alınır sizlere bunların hakkında bilgiler vereceğiz. Türk Telekom bir entegre telekomünikasyon operatörüdür. 2015 yılında AVEA’yı satın alarak, AVEA hatlarını Türk Telekom’a çevirerek daha geniş bir alana hizmet etmeye başladı. Sunduğu hizmetlerle günümüzde oldukça tercih edildiğini söyleyebiliriz. Müşterilerine avantajlı hizmetler ve ürünler sunmakla birlikte Türk Telekom kredi imkânı da vermektedir. Yani eğer bu operatörü kullanıyorsanız Türk Telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizinle Türk Telekom üzerinden nasıl kredi alındığı hakkında bilgi paylaşacağız.

Türk Telekom piyasada en çok tercih edilen GSM operatörlerinden biridir diyebiliriz. Son zamanlarda artık hemen hemen tüm işlerimizi telefon üzerinden hallettiğimiz için faturasız hatlar yerine faturalı hat kullanmayı tercih ediyoruz. Hem ödeme konusunda otomatik ödemeyle hiç sıkıntı olmadan dilediğimiz gibi telefonunla istediğiniz yerde istediğiniz servisi kullanabilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom’un sunduğu hizmet sayesinde faturalı hatta kredi başvurusu yapabilmeniz mümkün.

Türk Telekom Kredi Nedir?

Türk Telekom’un sadece faturalı hatlara sunduğu kredi imkânı bankalardan aldığımız krediler gibi düşünmemeliyiz. Bu kredi sadece Türk Telekom bayilerinde geçerli olmakla birlikte; cihaz, telefon gibi Türk Telekom bünyesinde olan ürünleri satın almak için kullanılır. Ürün alımı dışında maalesef başka bir amaç için kullanılmaz.

Türk Telekom Kredisi 2019

Tabi ki de bu krediye başvurabilmeniz için Türk Telekom müşterisi olmanız gerekir. Bunun yanında kullandığınız hattın faturalı hat olması lazım. Sonuçta bu bir kredi olduğu için Türk Telekom aynı bankalarda olduğu gibi sizin ödemelerinizde sorunlu olup olmadığını görmesi lazım. Bu yüzden kullandığınız hattı belli bir süre kullanmış ve düzenli zamanında faturanızı ödemiş olmanız gerekir. Özellikle son 3 ay içerisinde hiçbir gecikme olmaması gerekir. Eğer bu şartlara uyuyorsanız herhangi bir resmi Türk Telekom mağazasına gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz kriterlere uymanız durumunda Türk Telekom mağazalarından telefon almak için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Alacağınız krediyi taksitlendirme imkanıyla faturanıza ek olarak yansıtılacaktır. Bu yüzden faturalı hat sahibi olmak gerekir. Daha sonra dilediğiniz telefonu 6 ile 12 ay vade seçenekleriyle Türk Telekom aracılığıyla kredi çekebilmeniz mümkündür. Taksit yasağından önce 24 ve 48 aya kadar vade yapılabilmesi mümkünken şimdi ise 6 ve 12 ay arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Türk Telekom Kredi Ödemeleri

Yaptığınız başvuru sonucunda şartlara uygun olmanız durumunda telefonunuza onay mesajı gelerek başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Sonra Türk Telekom İletişim Merkezleri’nin sunacağı sözleşmeyi imzalayarak da krediyi onaylamış ve almış bulunursunuz. Bu krediyle o şubeden bütçenize uygun istediğiniz telefonu alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız krediyi 6 – 12 ay vade ile faturalı hattınızdaki sabit ödemeniz üzerine eklenir, yansıtılır. Normal fatura ödemelerinizi nasıl yapıyorsanız yine aynı şekilde devam etmiş olacaksınız. Bilmeniz gereken diğer bir husus ise ödemeleriniz boyunca borcunuzu başka bir hat üzerine aktaramıyor veya bu kampanya sürecindeyken hat taşıma işlemi yapamıyorsunuz. Eğer hattınızı taşımak istiyorsanız da o zaman erken ödeme cezasına tabi tutulacaksınız.

Yukarıda sizinle Türk Telekom kredi başvurusu hakkında bilgi verdik. Daha ayrıntılı bilgi almak için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri: 444 1 444