Turkcell Hattı Üzerine Kredi Almak 2019

Turkcell Hattı Üzerine Kredi Almak 2019 yılında mümkün mü? Turkcell hattı kullanan biri nasıl nakit ihtiyacını karşılar? Bu konular hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. İşte Turkcell kredi ile ilgili bilmedikleriniz. Telefon fiyatlarının çok yüksek olmasından veya kredi notumuzun çok düşük olmasından dolayı bankalardan istediğimiz telefonu almak için nakit kredi çekmekte zorlanabiliriz. Özellikle son zamanlarda doların artışıyla telefon gibi teknoloji ürünlerinin çoğunun fiyatı arttı. Müşterilerine bu konuda yardımcı olmak amacıyla GSM operatör şirketleri kendi bünyelerinde kredi vermektedir. Turkcell de özellikle her yerde rahatlıkla çeken bir operatör olarak müşterilerine kendi firmasında satışta olan telefonları alabilmeleri için kredi vermektedir. Bu yazımızda sizinle Turkcell kredi hakkında bilgi vereceğiz.

Turkcell Kredi

Eğer Turkcell faturalı hat kullanıyorsanız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternette bir sürü bu kampanyaya benzer resmi olmayan kredi veren firmaların reklamlarını görebilirsiniz. Ama Turkcell müşterileri bu imkandan yasal olarak faydalanabilmekte. Kullanıyor olduğunuz hat üzerinden kredi çekerek dilediğiniz, hayali kurduğunuz veya ihtiyacınız olan telefonu alabilmeniz için düzenlenmiş bir kampanyadır. Bu yüzden bankalardan çektiğiniz nakit krediler ile karıştırmamalısınız.

Turkcell Kredi’ye Nasıl Başvurulur?

Turkcell Kredi’ye başvurabilmeniz için öncelikle Turkcell hattınızın olması gerekir. Bununla birlikte hattınızın faturalı olması gerekmektedir. Bu sayede Turkcell bayilerine faturaya ek telefon talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca fatura ödemelerinde geriye dönük borcunuzun olmaması veya özellikle son üç ay içerisinde gecikmiş ödemenizin olmaması gerekir. Turkcell Kredi alabilmeniz için bu yüzden kredi notunuzun bir önemi vardır. Gecikmiş veya birden fazla ödenmemiş faturanız olması sonucunda kredini başvurunuz onaylanmayacaktır. Zaten siz başvuru anınıza kadar sürekli ödemelerinizi zamanında ve düzenli olarak yapıyorsanız kredi notunuz yüksek olacaktır ve dilediğiniz telefonu da bu sayede alabilirsiniz.

Aldığınız telefonun ücreti 6 aya kadar vade imkanıyla kullandığınız hat faturası üzerine yansıtılır. Yalnız bilmeniz gereken bir konu vardır. Turkcell üzerinden kredinizi aldıktan sonra firmaya ödemeniz gereken bir komisyon bedeli vardır. Bu komisyon bedeli de bankalarla işbirliği içerisinde olduğu için. Bu komisyon bedeli %10, 15 veya 20 oranında farklılık gösterebilir. Telefon alınırken çektiğiniz kredi üzerinden bu miktar kesilir.

Turkcell Şube Üzerinden Kredi İmkanı

Turkcell krediye Turkcell şubesine nüfus cüzdanınız veya yeni T.C kimlik kartınız ile giderek başvuru yapabilirsiniz. Bayi içerisindeki yetkili kişiler sizin T.C kimlik numaranız üzerinden sistemde inceleme yaparak krediye uygun olup olmadığınızı anında kontrol edecektir. Eğer başvurunuzun onaylandığı an kredi hesabınıza gelir ve o anda kredinize denk telefon alabilirsiniz.

Eğer nakite ihtiyacınız varsa krediyi direkt nakit olarak alamazsınız. Nakit almak için bozdurma cep telefonu alarak nakite dönüştürülme yapılabilir.

Turkcell’den Kredi Almak için Şartlar

  • Öncelikle kullandığınız hattın faturalı olması gerekmektedir. TL ( kontör ) yüklemeli hatlarda bu kampanya geçerli değildir.
  • Kullandığınız faturalı hattın en az 6 ay boyunca aktif olarak kullanılması ve aylık ödemeleri zamanında ve düzenli olarak yapılmış olmalı.

Eğer bu şartlara uygunsanız kendiniz cihaz tanımlatabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Turkcell kredi hakkında bilmediklerinizi paylaştık. Diğer benzer yazılarımızdan Türk Telekom Kredi ve Vodafone Kredi sayfalarımıza girerek bu hatlar üzerine nasıl kredi alabilirsiniz öğrenebilirsiniz. Bu yazımız hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.