Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Bankalardan kredi alabilmeniz için kredi notu önemlidir. Kredi notunu öğrenebilmeniz için ise bir çok yöntem vardır. Sizde bu yöntemlerden biriyle kredi notunuzu öğrenebilir ve buna göre kredi başvurusu yapabilirsiniz.” Buket Hanım
Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notumu Ücretsiz Nasıl Öğrenebilirim? Ücretsiz kredi notu öğrenme hakkındaMerak eden vatandaşlarımız için bu yazıyı kaleme aldık. Sizde kredi notunu ücretsiz öğrenme işlemi yapabilir misiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Öncelikle iyi bir kredi notuna sahip olmak bankalardan istediğiniz ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz maddi imkânı sağlamak için oldukça önemlidir. Kredi notu bir nevi sizin kredi profilinizdir ve geçmişte yaptığınız tüm finansal geçmişinizin analizinin sonucunda oluşur. Bir konut, araç veya herhangi bir kredi ya da kredi kartı için başvurduğunuz zaman borç verenler sizin ödemelerinde sorumlu olup olmadığınızı kontrol etmek amacıyla kredi notunuza bakacaktır. Bu yüzden her belirlenen tarihten geç ödenen bir borcun kredi notunu olumsuz olarak etkileyeceğini bilmenizde fayda var. Bu yüzden kredi kartı kullanırken veya kredi borçlarınızı bütçenize göre ayarlamak sizin için yararlı olur.

Kredi Notu

Kredi notu neredeyse dünyanın her yerinde kullanılan bir sistemdir. Bu sayede borç verenler ödemelerini yapmayan veya geciktiren müşterileri bir nevi ayırt ederek kredilendirme işlemini buna göre ayarlamak da veya kredi onayı vermemektedir. Ayrıca bir krediye veya kredi kartına başvurmadan önce de kredi notunuzu bilmeniz gerekir.

Kredi notu genellikle belirli finans kuruşlarından belli bir ücret karşılığında sağlanmaktadır veya bazı işlemler sonucunda da ücretsiz olarak müşterilerine sunma imkânı vardır. Bir önceki yazımız olan Aktifbank Düşük Kredi Notuna Kredi adlı makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu bankalar aracılığıyla belli bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz ama kredi notunuzu öğrenmek için tek şansınız bu değildir. Öncelikle GSM bayileri aracılığıyla da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için kullandığınız hattın (Turkcell, Vodafone, Turk Telekom) resmi satış şubesine gitmeniz ve kredi ile bir ürün satın alacağınızı söylemeniz yeterli. Böylece T.C kimlik numaranızı vermenizle birlikte satış temsilcinizden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise Findeks araçlığıyla kredi notu öğrenme. Findeks’in resmî web sitesine üye olduktan sonra bir kereye mahsus olmak şartıyla kredi notunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz. Fakat bundan sonraki sorgulamalarınız için de sizden talep ettiği ücret 11 lira olacağı için istediğiniz zaman uygun bir fiyata kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. www.findeks.com sitesine girerek buradan ücretsiz kredi notu öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme 2019

Bu iki yöntem dışında kredi notunuzu öğrenmek için ilgili kurumlara ödeme yapmak zorundasınız. Peki en ucuz kredi notu nasıl öğrenilir? Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk sorgulamadan sonra Findeks aracılığıyla uygun bir fiyata öğrenebilirsiniz. Ayrıca bunun dışında yine tüm GSM operatörlerinden atabileceğiniz bir mesaj ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey cep telefonunuzun mesaj kısmına girmek ve T.C. kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazdıktan sonra 1122’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Mesaj attıktan sonra kısa bir süre içerisinde geri dönüş yapılacak ve kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için sizden 11 lira gibi bir ücret alınacaktır.

Örnek Mesaj: T.C Kimlik Numarası boşluk 1990

Bankalardan Kredi Notu Öğrenme

Bankalar da sizin satın alacağınız yerden kredi notunuza bakmaktadır. Yani bir bankaya gidip kredi notumu öğrenmek istiyorum derseniz banka size kredi notunuzu söylemeyecektir. Kredi notu öğrenebilmeniz için kredi başvurusu yapmanız gerekebilir. Çünkü bankalarda sizin sicil sorgulamanızı ve kredi notunuzu KKB ekranından ücretli olarak almaktadır.

Yukarıda sizlere ücretsiz kredi notu öğrenme ile ilgili bilgiler verdik. Eğer aklınızda kalan soru ve görüşleriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına mesaj atabilirsiniz. Bir diğer makalemiz olan Kredi Skorum Düşük, Ne Kadar Kredi Kullanırım adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.