Vakıfbank Borç Kapatma ve Birleştiren Kredisi 2019

Vakıfbank borç kapatma kredisi banka tarafından iki türlü verilmektedir. Vakıfbank üzerinden borç kapatma kredisi alacaksanız devlet destekli ve normal borç kapatma kredisi adı altında krediler alabilirsiniz. Başkan Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından sonra kamu bankaları 60 ay vadeler ile birleştiren kredi vermeye başlamışlardı. Vakıfbank’ta uygun faiz oranları ile kredi ve kredi kartı borçlarınızı Vakıfbank birleştiren kredi adı altında vererek müşterilerini rahatlatmak istemektedir. Sizde eğer borç kapatma kredisi istiyorsanız banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Vakıfbank borç kapatma kredisi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 2019

Vakıfbank’ın uzun yıllardır kendi bünyesinde verdiği borç kapatma kredisi de vardır. Bu kredi ile tüm banka borçlarınızı Vakıfbank üzerinde toplayabilir ve aylık olarak ödeme yapabilirsiniz. Vakıfbank borç kapatma kredisi vade oranı eskiden 18 ay olarak bilinmekteydi. Son güncellemelerden sonra 24 ve 60 ay arasında kişinin borcu, kredi sicili ve ödeme gücüne göre vadeler değişiklik göstermektedir. Bu krediye başvurmak istiyorsanız en az 1 dönem gecikme borcunuz ve ödeyemeyeceğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Eğer 3 dönem gecikmeli borcunuz var ise bu bankadan kredi almanız zordur.

Vakıfbank’ın kendi verdiği bu borç kapatma kredisinde limit en az 20.000 TL olarak belirlenmiştir. 90.000 TL’ye kadar olan tüm ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı bu bankadan yapılandırma yaparak yeni kredi alabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Yapılandırma Kredisi 2019

Vakıfbank üzerinden borç yapılandırması yapmak isteyen kişilerin kredi sicili ve kredi notu iyi olması gerekmektedir. Eğer emekli iseniz bu bankadan maaş almanız, eğer bu bankadan maaş almıyorsanız da maaşınızı bu bankaya vereceğinizi taahhüt etmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank borç kredisi taksitlerinizi 3 ay ertelemeli olarak ödemeye başlayabilirsiniz. Eğer kredi taksitlerinizde zorlanacağınızı düşünüyorsanız bankanın uyguladığı eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve balon ödemesi yapılan ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranları için www.vakifbank.com.tr adresine girebilir veya Vakıfbank Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Vakıfbank Birleştiren Kredi 2019

Vakıfbank üzerinden kredi kartı borcu yapılandırma yapmak isteyenler birleştiren kredi başvurusu yapabilirler. Birleştiren kredi ülkemizde 2018 yılı sonu ve 2019 yılı başında devlet destekli sadece kamu bankalarında olan bir uygulamadır. Eğer kredi kartı borçlarınızı ödemekten zorlanıyorsanız bu kredi başvurusunu yaparak tüm kartlarınızı kapatabilir ve Vakıfbank üzerinden tek bir yere 60 ay vadeye kadar ödeyebilirsiniz.

Vakıfbank birleştiren kredi faiz oranı 24 ay vadeye kadar %1.10 olurken, 24 ay üzeri 60 ay vadeye kadar %1.20 olmuştur. Bu kampanyaya katılarak hem uygun faizlerden yararlanabilir hem de tüm kredi kartı borçlarınızı tek bir yere toplayabilirsiniz. Bu kredi başvurusunda bulunmak için en az 6 aydır bir iş yerinde çalışıyor olmanız, emekli olmanız, en az 1 senelik vergi levhanızın olması veya devlet memuru olmanız gerekmektedir. Çalışmayan kişiler bu kredilerden faydalanamazlar. Ayrıca kredi notunuzun ve kredi sicilinizin de iyi olması gerekmektedir.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Aşağıdaki verdiğimiz ödeme tablosu birleştiren kredi ile ilgilidir. Diğer borç kapatma kredisi ödeme tablosu için banka şubelerine veya Vakıfbank İhtiyaç Kredisi sayfamıza gidebilirsiniz.

Birleştiren Kredi Vade Aylık Ödenen Tutar
5.000 TL 24 Ay 244 TL
10.000 TL 36 Ay 358 TL
15.000 TL 60 Ay 375 TL
20.000 TL 36 Ay 537 TL
20.000 TL 60 Ay 500 TL
30.000 TL 60 Ay 750 TL

Vakıfbank Müşterilerine Özel Borç Yapılandırma Kredisi

Yukarıda verdiğimiz krediler haricinde bankanın kendi müşterilerine özel kampanyası da vardır. Eğer emekli maaşınızı veya çalışma maaşınızı bu bankadan alıyorsanız %0,98 faiz oranları ile tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir yere toplayabilirsiniz. Bu kredilerde 3 ay ertelemeli ve 6 ay ertelemeli olarak kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Bankalardan dolayı icralık veya takipli olursanız yapılandırma kredisi alamazsınız. 60 ay vadeli olarak kullanabileceğiniz bu krediyi maaş aldığınız şubelerden kimliğinizle birlikte başvuru yapabilirsiniz.