Vakıfbank EFT ve Havale Saati Bilgileri

Vakıfbank EFT Saatleri 2019 yılı itibariyle tekrardan güncellenmiştir. Vakıfbank hesabınızdan başka bir bankaya güvenli bir şekilde para göndermek istiyorsanız, EFT işlemi yapmalısınız. EFT işlemlerini yaparken, bankaların belirlediği EFT saatleri içinde işlem yapmanız gerekmektedir. Vakıfbank EFT saatleri ile Havale saatleri hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazımızda detaylı okuyarak EFT saatlerini öğrenebilir ve neden bu saatler arasında para transferi yapmanız gerekir bunun hakkında bilgi alabilirsiniz. Vakıfbank EFT saatleri ile ilgili detaylar şunlardır.

Vakıfbank EFT Saati Sabah Kaçta Başlıyor

Vakıfbank EFT saati bankanın kendi belirlediği saatler arasında yapılan para transferi saatidir. Siz eğer karşı banka hesabınıza paranın hemen gönderilmesini istiyorsanız EFT saatleri içinde yapmalısınız. Vakıfbank EFT saatleri bankaların açık olduğu zamanlarda sabah 09.00 ile 17.15 arasında yapılmaktadır. Daha önce 17.00’ye kadar olan para transferi işlemlerini bu banka 15 dakika daha uzatarak müşterilerine hızlı hizmet vermektedir.

Vakıfbank EFT Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT yapmanız için birçok yöntem bulunmaktadır. Öncelikle EFT işlemi nedir bunun hakkında bilgi vermek istiyoruz. EFT işlemi bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transfer işlemidir. Yani siz Vakıfbank’tan başka bir bankaya (Örneğin Halkbank’a) para göndermek istiyorsanız EFT işlemi yapacaksınız. Müşterilerin en çok karıştırdığı para transfer işlemi, EFT ile Havale’dir. Söylediğimiz gibi para transferini EFT ile yaparsınız. EFT yapmanız için kişinin adı soyadı ve IBAN numarası gereklidir. EFT işlemlerini de sadece Saatler içinde yaparsanız karşı tarafın hesabına anında geçecektir.

Havale işlemi aynı banka hesaplarında yapılan para transferi işlemidir. 7 gün 24 saat tüm bankacılık kanallarından Havale işleminizi yapabilirsiniz. Havale yapmak için belirlenen bir zaman yoktur. Şimdi sizlere EFT ve Havale işlemlerini yapacağınız bankacılık yöntemlerini söyleyelim.

Vakıfbank EFT Ücretleri

Vakıfbank EFT ücretleri para yaptığınız yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle sabah 9 ile 17.15 arasında ya yapacağınız para transferlerinde 15 dakika içinde karşı tarafın hesabına gönderim yapabilirsiniz. En uygun EFT işlem ücretini ise internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan yaptığınız EFT’lerde ödersiniz. Burada ödenecek komisyon ücreti 5.50 TL olurken, ATM üzerinden yaptığınız EFT işlemelerinde 15 TL civarında bir ücret ödersiniz. Banka şubesinden yaptığınız EFT işlemlerinde gönderim ücretinize göre en az 50 TL komisyon ödenir. Eğer düşük ücret ödemek istiyorsanız internet bankacılığını denemelisiniz.

Vakıfbank Hafta Sonu EFT

Ülkemizdeki tüm bankalardan EFT saatleri içinde yaptığınız para gönderimleri,  Merkez bankası onayından geçtiği için merkez bankasının açık olduğu zamanlarda karşı tarafa anında gönderilmektedir. Eğer hafta sonu veya mesai saati dışında EFT yapmak isterseniz bu GEÇ EFT olarak adlandırılacak ve komisyon iki katı alınacaktır. Bu GEÇ EFT’lerde mesai saatleri içinde karşı tarafın hesabına geçecektir.

Örneğin Cumartesi günü bir EFT işlemi yaptınız. İşlem sıraya alınacaktır. Bir sonraki çalışma günü olan Pazartesi (resmi tatil değilse) saat 9.00’dan sonra işleme alınacak ve cumartesi gönderdiğiniz EFT pazartesi saat 9.30 gibi karşı tarafın hesabında olacaktır.

Vakıfbank EFT İptal Etme

Vakıfbank’tan EFT iptal etme işlemi için gönderim yaptığınız paranın işleme alınmaması gerekmektedir. Cumartesi yaptığınız bir EFT işlemini mesai saati başlamadan internet bankacılığından veya müşteri hizmetlerini arayarak iptal edebilirsiniz. Hafta içi yaptığınız para transferinde ise çok hızlı bir şekilde iptal etme işlemi yapmalısınız. Kısa bir süre içinde işleme geçecek ve işlem olduktan sonra iptal işlemi yapılmamaktadır. Bu yüzden EFT işlemi yaparken doğru hesap numarasına gönderdiğinizden emin olunuz.

Vakıfbank EFT Sorgulama

Vakıfbank EFT’nin 30 dakika içinde karşı tarafa geçmediyse, sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için bankaya gidebilir veya müşteri hizmetlerini arayarak kolayca işlem yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz EFT hakkında bilgi alabilir ve işleme alınmadıysa iptal ettirebilirsiniz. Havale işlemleri içinde aynı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Her hangi bir sorun olmadığında veya sistemsel arıza olmadığında paranız hızlı bir şekilde transfer olacaktır.

Yukarıda verdiğimiz diğer bankaların EFT saatlerini de öğrenmek için yazılarımızı okuyabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorumlar kısmına mesajınızı bırakabilirsiniz.