Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi [Başvuru-Şartlar]

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve faiz oranları için yazımızı okuyabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız kamu bankalarından olan Vakıfbank üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankaların sunmuş olduğu her müşteriye özel kredi kampanyaları vardır. İpotekli kredilerde bankalar sicili uygun olan müşterilere yardımcı olmaktadır. Kredi siciliniz ve kredi notunuz ipotekli kredi almanız için yeterli değilse yaptığınız kredi başvurusu olumsuz sonuçlanabilir. Vakıfbank kredi notu düşüklere ipotekli kredi vermektedir ama kredi sicilinizde kötü bir durum var ise bu durumda banka size olumsuz cevap verecektir. Eğer uygun müşteri olduğunuzu düşünüyorsanız Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi çeşitlerinden sizin ihtiyacınız olan kredilere başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank İpotekli Krediler

Vakıfbank ipotekli kredi almanız için bu bankaya direk giderek evraklarınızla birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. Vakıfbank ipotekli kredi türleri şu şekildedir.

  • Ev İpotekli Kredi
  • Arsa İpotekli Kredi
  • Araç İpotekli Kredi

Diğer bankalardan ayıran tek özelliği Araç ipotekli kredi vermesidir. Eğer sizde bu bankadan araç ipotekli kredi almak isterseniz başvurunuzu banka şubelerine yapabilirsiniz. Diğer bankalarda araba üzerine ipotekli kredi yoktur. Sadece Vakıfbank bu  konu üzerinde çalışmaktadır.

Vakıfbank Konut (EV) İpotekli Kredi Başvurusu

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi en çok tercih edileni konut ipotekli ihtiyaç kredisidir. Size ait olan bir gayrimenkul üzerinden ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Banka verdiğiniz konutu ipotek edecek ve ekspertiz değerine göre size kredi verecektir. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra ekspertiz ücretini bankaya yatırdıktan sonra, çıkan ekspertiz raporunun %50 ile %75 arasında bir kredilendirme yapılmaktadır. Genel olarak %50 oranında bir para verilmektedir. Eğer ticari müşteri iseniz bu oran daha yükseğe çıkabilir. Vakıfbank ipotekli kredide taksitlerinizi artan olarak ödeyebilir, azalan taksitli ödeyebilir veya 3 aydan 3 aya ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Eğer bu bankadan maaş alan bir müşteri iseniz daha uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için banka şubelerine evraklarınızla giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurunuzdan sonra hemen sonuç alacaksınız. Şimdi sizlere belirlenen faiz oranları ile ödeme tablosu hakkında bilgiler verelim.

Kredi Miktarı Vade Aylık Tutar
10.000 TL 36 Ay 420 TL
10.000 TL 48 Ay 360 TL
10.000 TL 60 Ay 320 TL
20.000 TL 60 Ay 645 TL
30.000 TL 60 Ay 970 TL
40.000 TL 60 Ay 1.290 TL
50.000 TL 60 Ay 1.620 TL
100.000 TL 60 Ay 3.240 TL

Vakıfbank ipotekli kredi almaya karar verirseniz güncel faiz oranlarını resmi internet sitesi veya banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Arsa İpotekli Kredi

Vakıfbank üzerinden Arsa kredisi alabilirsiniz. Arsa ipotekli kredi alabilmeniz için arsanın ya sizin adınıza ya da 3.bir şahısa ait olması gerekmektedir. Arsanızı bankaya ipotek göstererek kredi alabilirsiniz. Arsanızın değerli bir yerde olması gerekmektedir. Arsa ipotekli kredide vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Vereceğiniz arsanın ekspertiz değerine göre %75’ine kadar kredi imkanı verilmektedir. Kredi notunuz ve kredi siciliniz uygunsa ve gelir belgesi temin edebiliyorsanız kredi başvurunuz onaylanacaktır.

Vakıfbank Araç İpotekli Kredi

Bankanın vatandaşlara sunduğu bir diğer ipotekli kredi çeşidi araç ipotekli kredidir. Bu ipotekli krediyi her banka vermemektedir. Araba ipotekli olarak kredi kullanmak isteyenlerin ilk adresi Vakıfbank olabilir. Arabanıza göre kredilendirilirsiniz. Araç ipotekli kredide vade 48 ay olarak belirlenmiştir. Kredi faiz oranları diğer ipotekli krediler ile aynıdır. Araç ipotekli kredi almak istiyorsanız aracınızın sizin adınıza olması gerekmektedir. Kasko değeri üzerinden verilen bu kredi, değerin %50’sine kadar 48 ay vadeli kredi kullanılmaktadır. İpotek alınacak araca banka tarafından kasko yapılması zorunludur. Ayrıca krediyi kullanacak kişinin hayat sigortası da yapılması zorunludur. Başvuru için gelir belgeniz, kimliğiniz ve araç ruhsatı ile bankaya başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız aracın yaşı 10 yaşını geçmemelidir.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler

Bankalardan kredi başvurusu yaptığınızda ilk olarak evraklarınızı tamamlamanız gerekmektedir. İpotekli kredilerde de evraklar çok önemlidir. Banka tarafından istenilen belgeler şu şekildedir.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgesi
  • İpotek ettireceğiniz mülkün evrakları

Arsa ipoteği veren kişilerin arsalarının belediye sınırları içinde imarlı olması gerekmektedir.

Yukarıda sizlere Vakıfbank ipotekli kredi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Diğer bankaların ipotekli kredi kampanyalarını merak ediyorsanız, İpotekli Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.