Vakıfbank Konut Kredisi (Düşük Faiz)

Vakıfbank Konut Kredisi 2019 yılı başvuru şartları ve faiz oranları ile hesaplamasını yazımızda bulabilirsiniz. Vakıfbank Konut Kredisi ile uygun faizlerle kredi alabilir ve hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Bu bankadan kredi almanız için bazı şartlara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank tüm kredilerinde kendi prensiplerine göre kredi imkanı vermektedir. Eğer bu bankanın şartlarına uygun müşteri değilseniz kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Şimdi dilerseniz bu bankanın şartlarına ve Vakıfbank konut kredisi başvuru nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler verelim.

Vakıfbank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank üzerinden konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, bankanın belirlediği şartlara uygun bir müşteri grubunda olmanız gerekmektedir. Bu bankanın sizin gelir belgeniz ve çalışma durumundan önce ilk olarak kredi siciline baktığını söylemekteyiz. Eğer diğer bankalar ile aranız kötü ise bu bankadan kredi almanız bir hayli zor olacaktır. Ayrıca bu bankada düşük kredi notunuz var ise yine kredi alamazsınız.

Kredi notu ve kredi sicilinizi öğrenmek için tıklayınız.

Kredi notunuz uygunsa banka sizin gelir durumunuza bakacaktır. Bu bankadan kredi almak için en az 6 ay sigorta geçmişinizin olması (kesintisiz) gerekmektedir. Eğer bir işe yeni girdiyseniz bu bankanın politikası dışında kalırsınız ve kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Banka gerekli durumlarda sizden kefil de isteyebilir.

Vakıfbank Konut Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

  • Nüfus Cüzdanı
  • Alacağınız evin tapu fotokopisi
  • Vakıfbank konut kredisi başvuru formu
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgesi

Bu evraklar ile en yakın Vakıfbank şubesine kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıfbank konut kredisi başvurusunu sadece şubelerden almaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Bankanın kendi bünyesindeki satılık daireleri almak istiyorsanız faiz oranı %0.98 ‘den yararlanabilirsiniz. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları %1.28 olarak bilinmektedir. Son günlerde oldukça düşüş yaşayan konut kredisi faizleri Vakıfbank’ı da etkilemiş ve %2’den düşmüşlerdir. Şu an için uygun faizle konut kredisi veren bankalardan birisi olan Vakıfbank’ta daha uygun faiz oranları için bu bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi 2019

Vakıfbank konut kredisinin bir diğer adı ise SarıPanjur konut kredisidir. Bu krediyi alabilmeniz için evin ekspertiz değeri önemlidir. Sizin aldığınız fiyat değil de eve yapılacak ekspertiz değeri üzerinden konut kredisi verilmektedir. Banka kredi başvurunuzu onayladıktan sonra sizden ekspertiz ücreti alır ve evinize ekspertiz gönderir. Gönderilen ekspertiz evinize bir değer biçer. Bu değer üzerinden %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan %20’lik kısmı bankaya teminat olarak vermelisiniz. 200.000 TL’lik bir ekspertiz değeri olan eve 160.000 TL kredi alabilirsiniz. Eğer gelen ekspertizin evinize düşük değer biçtiğini düşünüyorsanız tekrardan ücretini ödeyerek ekspertiz talep edebilirsiniz. Vakıfbank konut kredisinde vade 120 ay olarak belirlenmiştir. Siz bütçenize göre bu oranı daha da düşürebilirsiniz. 120 aydan daha fazla kredi almak istiyorsanız Denizbank Konut Kredisi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakıfbank konut kredisinde ödeme tablosunu kendi istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. 3 ay ertelemeli olarak konut kredisi ödemeye başlayabilir, azalan ve artan taksitli tablo oluşturabilir, ara ödemeler yapabilir ve önce faiz ödemeli konut kredisi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama 2019

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
50.000 TL 120 Ay 817 TL
75.000 TL 120 Ay 950 TL
100.000 TL 60 Ay 2.397 TL
100.000 TL 120 Ay 1.635 TL
150.000 TL 120 Ay 2.453 TL
200.000 TL 120 Ay 3.270 TL
300.000 TL 120 Ay 4.088 TL
350.000 TL 120 AY 5.724 TL

Yukarıda verdiğimiz faiz oranları www.vakifbank.com.tr adresinden alınarak hesaplanmıştır. Eğer konut kredisi almaya karar verdiyseniz bu bankanın faiz oranlarını banka şubesine giderek güncel olarak öğrenmenizi tavsiye ederiz. Sizin için önemli olduğunu düşündüğümüz konut kredisi alırken dikkat etmeniz gerekenler yazımız için tıklayınız.