Vakıfbank Pos Destek (Sorun ve Çözümler)

“Vakıfbank pos destek hattı ile tüm sorunlarınızı çözümleyebilir, almak istediğiniz bilgileri anında alabilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz pos destek hattına bağlanmadan önce kendi çözebileceğiniz sorunları da öğrenebilirsiniz.” Arda Bey

Vakıfbank pos destek hattı iletişim numarasını aradığınızda müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonunda sorununuz hakkında bilgi sahibi olabilir ve hatta sorununuzu çözebilirsiniz. Bugün sizlere müşteri hizmetleri aramadan önce yapmanız gereken birkaç aşama hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Vakıfbank Üye İş Yeri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Henüz bu bankadan üye iş yeri başvurusu yapmadıysanız, en yakın Vakıfbank şubesine giderek aşağıda vereceğimiz belgelerle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Gerçek kişiler için ve tüzel kişiler için başvuru evrakları şunlardır.

Gerçek Kişiler İçin Başvuru Evrakları;

 • Firma sahibi nüfus cüzdanı (Varsa yetkilisinin nüfus cüzdanı)
 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • İmza Beyannamesi
 • Vekilin İmza Beyannamesi
 • Sözleşme vekaleten imzalanacak ise, Noter tasdikli vekaletname

Tüzel kişiler için Başvuru Evrakları;

 • Şirket yetkilisinin nüfus cüzdan fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • Vergi Levhasının Fotokopisi
 • Şirket adına işlem yapacak kişiyle ilgili yetki belgesi

Vakıfbank Pos Arıza Çözümleri

Pos cihazınız çalışmıyor ise internet ve telefon bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Bu bağlantılar üzerinde hat kesintisi yoksa, 444 0724 numaralı müşteri hizmetlerini arayınız ve ardından 6 daha sonra da 1 tuşuna basınız. Bu işlemi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz.

Eğer Vakıfbank Pos bağlattınız ve kullanmasını bilmiyorsanız, bu konu hakkında bankanın özel telefon numarasını aramalısınız. 0 212 473 60 54 numaralı müşteri hizmetlerini aradıktan sonra 1’e basarak tüm Vakıfbank pos cihazı ile ilgili ayrıntıları görebilirsiniz. Daha fazla çalışma koşullarını öğrenmek ve değişiklik talep eden kişiler ise Vakıfbank şubesine gidebilirler.

Ekstre sorunları yaşayan müşteriler için ve ekstreleri düzenli gelmeyen kişiler için bankadaki bulunan adreslerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Büyük ihtimalle ekstre gönderilen yerlerdeki adreslerde bir sorun olabilir. En kolay yolu ekstreler için bir mail adresi almanız ve bu mail adresine ekstrelerinizi gönderilmesini istemenizdir.

Vakıfbank Pos Cihazına Rulo Nasıl Takılır?

Pos cihazının üst kısmındaki Rulo takılan bölümdeki kapak ve tırnak yukarı doğru kaldırılarak açılır. Daha sonra rulo kağıdının bir kısmı cihazın dışına çıkacak şekilde açılır. Açılan rulo kapağını rulonun açık ucu cihazın dışında olduğundan emin olduktan sonra kapatılır.

Mobil Cihaza Sim Kart Takılması Nasıl Olur?

Cihazın aka alt kısmında bulunan kapağın tırnaklarına basarak açınız. Sim kart yuvasını göreceksiniz. Sim kartı oraya yerleştirin. Kapağını kapattıktan sonra mobil cihazınızı açabilirsiniz.

Vakıfbank Pos Cihazı Çeşitleri

Vakıfbank pos cihazı çeşitleri iki tanedir. Vakıfbank pos cihazları Sabit pos cihazı ve mobil pos cihazı olarak ikiye ayrılmaktadır. Sadece mobil pos cihazı alan işletmeler sabit pos cihazını almalarına gerek yoktur. Bu cihazların özellikleri şu şekildedir.

 • Sabit Pos Cihazı: Bu POS cihazı elektrik hattı ve işyerine ait mevcut telefon hattı üzerinden Vakıfbank ile iletişime geçmektedir. Bu pos cihazlarının diğer adı ADSL Pos olarak geçmektedir. Bu cihazlar ADSL İnternet ve elektrik ile çalışmaktadır.
 • Mobil Pos Cihazı: GSM Hattı ile çalışan bu pos cihazları telefon üzerinden Vakıfbank ile iletişime geçmektedir. Dışarıdan sipariş alan işletmeler için bu pos cihazı çok kullanışlıdır. Bu pos cihazları taşınabilir ve hafiftir.

Vakıfbank Pos Destek ile ilgili sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca bir önceki konumuz olan Vakıfbank Esnaf Kredisi 2019 adlı yazımızı okuyarak bu kredi hakkında da bilgi alabilirsiniz.