VEDOP Beyanname Sorgulama İşlemi 2019

VEDOP kısa adıyla yani Vergi Dairesi Otomasyon Programı olarak bilinmektedir. VEDOP aracılığı ile beyanname sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız ve bu işlemin nasıl yapıldığını bilmek istiyorsanız bazı kolay adımları uygulamanız gerekmektedir. Bu sorgulama esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini size yazımız da bizzat anlattık.” Vural Bey
VEDOP Beyanname Sorgulama İşlemi 2019

VEDOP beyanname sorgulama işlemi nasıl yapılır diye merak eden kullanıcılarımıza bu işlemi ne kadar kolay bir şekilde yapıldığını sizlere anlattık. Vergi dairesi otomasyon programı olan VEDOP, resmi sitesinden giriş yaptığınızda beyanname sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. VEDOP aslında bizim için çok kolay bir hizmet olmuştur. VEDOP kullanarak artık vergi dairelerine gitmeden bütün borçlarınızı görebilir ve gerektiğinde internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bugün sizlere VEDOP Beyanname Sorgulama İşlemi 2019 hakkında bilgiler vereceğiz.

VEDOP Beyanname Sorgulama

VEDOP 2019 yılında da 3.versiyonu olarak hizmet vermektedir. 1995 yılında pilot uygulama ile başlayan bu uygulama bu yıl daha da gelişmiş ve kullanıcılarına daha hızlı hizmet vermektedir. VEDOP ile vergi dairesindeki tüm işlemler internet üzerinden yapılabilmekte ve sorgulama ekranlarından da tüm borçlarınızı sorgulayabilmektesiniz. VEDOP ile beyanname sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız BEYANNAME SORGULA linkine tıklayınız. Açılan sayfada Beyanname numarası ile beyanname durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Beyannamenin çıktı seri no bilgisine de bu sistemle ulaşabilirsiniz. Sorgulama işlemi basit bir işlemdir. Vereceğimiz adımları dikkatli şekilde uygulayınız.

  • Siteye girdikten sonra sitedeki Beyanname seçeneğini işaretleyiniz.
  • Alt menüde yer alan AZO durumu ve ÇIKTI SERİ NO seçeneklerini de işaretleyiniz.
  • Alt taraftaki yer alan forma gösterilen yere Beyanname numarasını girip SORGULA butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Sorgulama işlemine basmadan önce sayfanın en altında bir güvenlik işlemi göreceksiniz. Şekli Doğrula yazan yerdeki renkli yazı ile belirtilen objeyi Mouse yardımıyla üzerinden tutup BURAYA sürükle yazan yere getirip bırakmalısınız. Bu güvenlik amaçlı olup her hangi başka bir işlem gerektirmez. Bunu yapmadan sorgulama işlemini yapamazsınız.

VEDOP İşlemleri

VEDOP kullanarak bir çok işlemi, hızlı bir şekilde internet üzerinden zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI web sitesini ziyaret etmektir. Burada bir çok bilgi detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Eğer sizde VEDOP ile beyanname sorgulaması yapmak istiyorsanız dediğimiz şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Beyanname numarası elinizdeki beyannamenin sağ üst bölümündeki 16 haneli numaradır.