Vodafone Hattı Üzerine Kredi Alma 2019

Vodafone Hattı Üzerine Kredi Alma 2019 yılında nasıl olur bunun bilgisini sizlere vereceğiz. GSM operatörü olan Vodafone müşterilerine kredi imkânı sunuyor. Kullanacağınız kredi ile Vodafone bünyesinde bulunan telefonları taksitli bir şekilde alabilir ve ödemeleri faturanız üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylece faturalı hatta kredi imkanı olduğunu belirtmeliyiz. Maalesef son gelen taksit yasağıyla birlikte 2018 Eylül ayı itibariyle sadece 6 aya kadar vade yapılabiliyor. Bu yazımızda sizinle Vodafone faturalı hatta kredi hakkında bilgi vereceğiz.

Vodafone Hatta Kredi

Son birkaç yılda sunduğu avantajlar sayesinde birçok hat kullanıcısı hattını Vodafone’a taşıdı. Vodafone hattı kullanıcıları bir konuda daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan olumsuz dönüş alırlar. Fakat bu konuda Vodafone yardımınıza koşuyor. Bankalardan alamadığınız kredi tutarını Vodafone aracılığıyla faturalı hattınız üzerine çekebilirsiniz. Böyle imkan sunan bir çok firma olduğunu da belirtmemizde fayda var. Bu imkanı sunan tüm firmaları araştırmadan kredi başvurusu yapmamalısınız. İnternet üzerinden artık kolayca bu konular hakkında dakikalar içerisinde bilgi öğrenebilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken bir konu internet üzerinde yazılan her bilginin doğru olmadığı. Herhangi resmi olmayan bir site üzerinden kredi başvurusu yapamazsınız. Bunu sunan sayfaların dolandırıcı olabileceğini unutmayın.

Faturalı Hatta Kredi İmkanı

Genelde talep edilen tutar karşısında satıştaki telefonlar üzerinden kredi çekimi yapılıp fatura kesimi yapılır. Siz aldığınız kredi aslında şirket firmasında bulunan telefonları satın almak için kullanılır. Başka bir amaç için kullanılmaz. Ama bazı durumlarda bu para telefon alınır gibi nakite çevirilebilir. Ama bu yasal değildir. Bu yüzden nakite ihtiyacınız varsa bunu bankalar üzerinden halletmeniz daha mantıklı olacaktır. Aksi taktirde telefon için kredi imkanı sunan şirketler anlaşmalı bankalar ile komisyon kesme gibi bir durum da söz konusu olabileceği için nakit olarak pek avantajlı olamayabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Yasal Mı?

GSM şirketleri genel olarak faturalı hatlara bünyelerindeki telefonu satabilmek amacıyla müşterilerine kredi imkanı sunuyor. Orijinal bir ürün satımı gerçekleşir, ve bu işlem karşısında faturalandırılırsınız ve sonuç olarak vergi ödenmesi de gerçekleşeceği için tüm bu krediler yasaldır. Bu yüzden firma ile imzalayacağınız sözleşme yasal bir işlemdir. Ayrıca kredi kullanan müşterinin hayatını kaybetmesi sonucunda kalan borç kişinin mirasçılarına yansıdığını da bilmelisiniz.

Faturalı Hatta Kredi Komisyonları

Vodafone GSM faturalı hattınız üzerinizden kredi ile telefon alımı yaptınız zaman bu krediler komisyon karşılığında verildiğini söylemeliyiz. Bu komisyonlar bankalar tarafından aylık olarak kesilir ama sizden peşin olarak talep edilir. Komisyon tutarı yaklaşık olarak %15 seviyelerindedir ve aldığınız kredi düşük miktarlardaysa bu sizin geri ödemelerinizde yüksek meblağlara dönüşeceğini gösterir. Bu yüzden herhangi bir kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka kredi alacağınız yer ile daha önce detaylı bir görüşme yapmalısınız.

Yukarıda sizlere vodafone kredi bilgileri verdik. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.