Yapı Kredi IBAN Sorgulama (Çok Kolay)

“Yapı Kredi Bankasından başka bir bankaya para transferi yapmak istiyorsanız, IBAN numarası ile EFT işlemi yapmanız gerekmektedir. Bunun için IBAN numarası sorgulama işlemi yapabilir ve bilmediğiniz numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.” Vural Bey

Yapı Kredi IBAN sorgulama işlemini bankanın size uyguladığı yöntemlerle kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kolay bir şekilde hem hesap numaranızı hem de Yapı Kredi IBAN numaranızı nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde IBAN numarası para transferi için çok önemlidir. 26 haneden oluşan bu hesap numarasının son 16 hanesi banka hesap numarasından oluşmaktadır. Şimdi sizlere bu IBAN numarasını nasıl öğrenirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Sorgulama

IBAN hayatımıza 1 Ocak 2010 yılından itibaren EFT yapabilmek, Havale yapabilmek ve virman yapabilmek için girmiştir. IBAN kullanmadan bu işlemlerden hiç birisini yapamazsınız. Para transferlerinizi hızlı, güvenilir ve banka standartlarında yapmak istiyorsanız, IBAN numarası ile gönderim yapmalısınız. Bütün Avrupa birliği üye ülkeleri haricinde bir çok ülke IBAN ile işlem yapmaktadır. Ülkemizde de EFT işlemleri hızlı bir şekilde olmasının sebebi, IBAN ile para transferi sayesindedir. Yapı Kredi Bankası IBAN hakkında bilgiler için bankanın resmi internet sitesinde yazıları okuyabilirsiniz. Okumak İçin Tıklayınız.

IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz banka şubelerine giderek kimliğinizle IBAN numarasını öğrenebilirsiniz. Size 26 haneli IBAN numarası verilecektir.

Örnek IBAN: TR56 000 61 0 0000001239901002

Ayrıca Bankamatiklere kartınızla işlem yaptığınızda hesaplar kısmında IBAN numaranızı kolayca görebilirsiniz. Tüm Yapı Kredi Bankamatiklerinden 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle IBAN Numara Sorgulama

Yapı kredi bankası internet bankacılığı veya mobil şube kullanıyorsanız hesaplar kısmına giriş yaptıktan sonra, IBAN numaranızı görebilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz gibi TR ile başlayan sizin IBAN numaranızdır. Evde oturduğunuz yerden istediğiniz zaman internet bankacılığı veya Yapı Kredi Mobil şubeden bu işlemi yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa banka şubesi veya müşteri hizmetleri telefonunu arayarak şifre oluşturabilirsiniz.

<< – – – Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma İçin Tıkla – – – >>

444 0 444 Numaralı Yapı Kredi Çağrı Merkezini arayarak da IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yaparken bankaya kayıtlı cep telefonu numaranızın yanınızda olması gerekmektedir.

Yukarıda sizlere Yapı Kredi IBAN sorgulama işlemi hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında öğrenmek istedikleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diğer konularımızdan Yapı Kredi Business Kart yazımızı okuyabilir ve bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.