Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? Bu konu hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz. Çok kolay bir şekilde cep telefonunuzdan yapı kredi, kredi kartı limiti yükseltme işlemi yapabilirsiniz. İşte detaylar..

Son yıllar içerisinde kredi kartı kullanımı ciddi bir seviyede artmış ve herkesin neredeyse birden fazla kredi kartı mevcut. Elbette bu kredi kartları sunduğu avantajlar, indirimler, taksitli alışveriş ve puan kazanma gibi imkanlar ile harcamalarımızı kolaylaştıran ve ekonomik açıdan yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Her açıdan baktığınızda kredi kartları çok avantajlı diyebiliriz ama elbette aylık borçlarımızı düzenli ve zamanında ödediğimiz zaman…

Kredi kartları açısından merak edilen bir diğer konu ise kredi limiti yükseltme. Bazen yüksek meblağda alışveriş yapmak istediğimizde kredi kartımızın limiti bu konuda önemli bir yere sahip. Bugün sizleri World Card ile müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan Yapı Kredi için kredi kartı limit yükseltmesi hakkında bilgi vereceğiz. Yapı Kredi müşterilerine her türlü imkanı sınırsızca sunan bir banka olduğunu belirtelim Bu yüzden siz kredi kartı limiti yükseltmeden önce kendi bütçe ve ödeme gücünüzü düşünmenizde fayda var.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

  • Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartı limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri: 444 0 444
  • Yapı Kredi’nin şube üzerinden gelir belgenizi götürerek başvurabilirsiniz.
  • Otomatik olarak daha önceden belirtmek şartıyla düzenli artırım talimatı ile limit yükseltmesi yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi mobil bankacılığıyla kredi kartları menüsünden kredi kartı limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.
  • Son olarak da SMS ile başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi müşterisi olduğunuz zaman mobil bankacılık ile bu işlemleri iki üç adımda tamamlayabilir ve böylece çok zaman kaybetmeden istediğiniz zaman istediğiniz şekilde kredi kartı limit yükseltme işlemini yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Kredi kartı limiti yükseltmek için bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir. Yani mesleğinizin, çalıştığınız yeri ve gelir düzeyinizi gösteren belgelerin sistemde güncel ve doğru olması gerekmektedir. Böylece siz başvuru yaptığınızda banka da sizin gelirinize göre ödeme planı hazırlayıp kredi kartı limitinizi bu verilere göre yükseltebilir.

Yapı Kredi World Card SMS ile Kart Limiti Yükseltme

Bir mesaj ile kredi kartı limiti yükseltmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken ise mesaj kısmına LİMİT yazıp boşluk bırakıp KARTINIZIN SON ALTI HANESİ’ni yazıp yine bir boşluk bırakıp AYLIK GELİR yazarak 4411’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Daha sonra banka başvurunuzu değerlendirip en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

Yapı Kredi Şube Üzerinden Kart Limiti Yükseltme

Gelirinizi gösteren belge ile banka şubelerinden kredi kartı limitinizi yükseltmek için başvurabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında hemen kredi kartı üst limiti belli olacak ve kullanmaya başlayacaksınız. Banka başvurularında bazı durumlarda işlemler uzun sürebilir. Bunun için SMS ile kart yükseltme işlemini deneyebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kart Limiti Yükseltme

Kredi kartı limitinizi Yapı Kredi müşteri temsilcisini arayarak yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Öncelikle 444 0 444’ü tuşlayarak sesli yönlendirme ile telefonunuzla sırasıyla 1,2 ve ardından tekrardan 1’i tuşlayarak kredi kart limit yükseltmeye seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Bankacılık ile kredi kartı limiti yükseltme

Artık hemen hemen herkes pratik ve zaman almadığı için internet bankacılığı kullanmayı tercih ediyor. Yapı Kredi’de müşterilerine böyle bir imkan sunuyor. Mobil uygulama üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra Kartlarım bölümüne tıklamanız ve ardından Kredi Kartı Limit Değişikliği kısmına tıklayarak size yönetilecek soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra kredi kartı limit yükseltmek için talepte bulunabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Business Kart Başvurusu sayfamıza giderek bu kredi kartı hakkında bilgi ve başvurusunu yapabilirsiniz.