Yetim ve Dul Maaşına Kredi Veren Bankalar | 2019

Yetim ve Dul Maaşına Kredi Veren Bankalar hangileridir? Dul Yetim Aylığı alan kişiler kredi alabilir mi? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle bilmeniz gereken dul yetim maaşı olan kişilerin kredi alıp alamayacaklarıdır. Dul yetim maaşı olan kişiler kredi alabilirler. Yalnız her banka bu kişilere gelir yetersizliği nedeni ile kredi vermeyebilir. Özellikle kamu bankaları da yaşı genç olan ve evlenme riski olan kişilere kredi vermekten çekinir. Bu yüzden maaşınıza göre en uygun krediyi nasıl alırsınız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Dul, Yetim Aylığına Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi alabilmeniz için öncelikle bankalardan kredi sicilinizi bilmeniz gerekmektedir. Her türlü kredilerde ve başta özellikle ihtiyaç kredilerinde kredi sicilinize ve kredi notunuza göre değerlendirme yapılmaktadır. Bir bankaya kredi başvurusu yapacağınız zaman banka sizin gelir durumunuzdan önce kredi puanınıza bakacaktır. Eğer kredi notunuz düşük ve kredi siciliniz kötü ise bu bankadan kredi alamayacağınız için size gelir durumunuzu sormayacaktır.

|Konut Kredisi Faiz Oranları için Tıkla|

Kredi başvurusu yapmış olan ve kredi sicili uygun olan kişilerin daha sonra gelir durumlarına bakılmaktadır. Eğer dul ve yetim aylığı alıyorsanız ve kredi almak istiyorsanız ilk ve tek tercihiniz kendi maaş aldığınız banka olmalıdır. Eğer maaş aldığınız banka sizin kredi başvurunuza olumsuz yanıt veriyorsa bu sefer banka maaş taşıması yaparak aşağıdaki vereceğimiz bankalardan birisine maaş taşıma yapabilirsiniz.

Bankalardan icralık olan kişiler, son dönem borçlarını ödeyememiş kişiler, kredi kartı ve kredi başvuruları devamlı olumsuz sonuçlanmış ve çok başvuru yapmış kişiler ile kredi notu 1100’ün altında olan kişiler ihtiyaç kredisi alamazlar. Bu yüzden ilk olarak kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Eğer tüm şartlara uygun bir müşteri iseniz aşağıdaki bankadan kolayca kredinizi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Dul Yetim Kredisi

Maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız bu bankadan dul yetim kredisi adı altındaki krediye başvuru yapabilirsiniz. Kredi faiz oranları o günkü emekli kredileri ile aynı olacaktır. Bu bankadan kredi başvurusu yaptığınız zaman maaşınızın da önemi vardır. Maaşınız eğer 300 ve 500 TL arasında ise banka size kredi vermeye pek gönüllü olmayacaktır. Kredi başvurusu için genç olmamanız gerekiyor. Riskli müşteri grubuna girdiğiniz için tüm bankalar size kredi vermeyebilir. Bildiğiniz gibi eğer bir evlilik yaşarsanız dul yetim aylığını alamazsınız. Bu aylık kesilebileceği riski olduğu için genç müşterilerde bankalar biraz titiz davranmaktadır. Kredi başvurusunu sadece banka şubelerinden yapabilirsiniz.

|Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi İçin Tıkla|

Babadan Emekli Maaşı Alan, Ölüm Aylığı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Bu kişiler özellikle kamu bankalarından maaş aldıklarında kredi başvurusunu yapabilirler ve ihtiyaçları doğrultusunda krediler alabilirler. Vakıfbank üzerinden maaşınızın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak 15.000 TL’ye kadar dul yetim kredisi alabilirsiniz. PTT üzerinden maaş alan kişiler ise PTT yetim kredisi veya PTT dul kredisi adı altında kredi başvurularını yaparak ihtiyaçlarını giderebilirler. PTT üzerinden kredi almak istiyorsanız maaşınızın PTT şubelerine yatması gerekmektedir. PTT şubelerine giderek gişe personelinin verdiği kredi başvuru formunu doldurup kredinizi kullanabilirsiniz. Üstelik bu bankadan kredi notu düşüklere de kredi imkanı vardır. 80 yaşına kadar olan dul yetim aylığı alan kişiler kredi kullanabilirler.

Dul Yetim Kredisi Başvurusunu Maaş Aldığınız Bankadan Yapınız

Konut Kredisi Alınır mı?

Yetim aylığı alanlar ile dul aylığı alanların genel olarak aldıkları maaş düşük olduğu için yüksek limitli kredilerde banka pek riske girmek istemez. Bunun için hane geliri ve kefil geliri ile kredinizi güçlendirmeye çalışmaktadırlar. Eğer sizde dul yetim maaşı alıyorsanız ve kredi almak istiyorsanız maaş aldığınız şubeye giderek hangi ihtiyaç doğrultusunda kredi almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu durumda banka size kredi alıp alamayacağınızı söyleyecektir.

Yukarıda sizlere yetim aylığı alanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalar haricinde özel bankalardan da maaş almanız durumunda kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Uygun faiz oranları ile kredi almak istiyorsanız kamu bankalarından başvurunuzu yapmalısınız. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden dul yetim aylığı kredisi alabilirsiniz.