Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019 (Faiz Oranları, Başvuru)

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019 yılında da düşük faizlerle ve 60 ay vadeye kadar hizmet veren bir kredi kampanyasıdır. Emekliye kredi veren bankalar arasında en çok hizmet veren Ziraat Bankası yeni yılda da faiz oranlarında indirime giderek birçok kişiye krediler vermektedir. Özellikle kendi maaş alan emeklilerine Ziraat Emekli Kredisi adı altında verdiği kredide özel faizler ile müşterilerini memnun etmektedir. Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası emekliye kredi veren bankalardan birisidir. Sizde eğer bu bankadan emekli kredi nasıl alınır? Bu kredi başvuru şartları nelerdir? Öğrenmek istiyorsanız yazımızı detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ziraat Bankası emekli kredisi ile ihtiyaç kredisi alabildiğiniz gibi konut kredisi ve taşıt kredisi de alabiliyorsunuz. Ayrıca Ziraat Bankası borç kapatma kredisine de başvuru yaparak tüm dağınık borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Kampanyası

Ziraat Bankasından emekli kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bankanın ilk şartı maaşınızı bu bankadan almak olacaktır. Eğer maaşınız bu bankada değilse taşıma taahhüttü vererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu için herhangi bir kredi notu veya gecikme durumlarınıza bakmaz. Bu bankadan maaş alıyorsanız kredi sicilinize göre faiz uygulayarak sizlere ihtiyaç kredisi verebilirler. Düşük faiz ile Ziraat Bankasından emekli kredisi almak istiyorsanız maaşınızı bu bankaya taşımalısınız. Eğer bu bankada maaş müşterisi iseniz maaşınıza göre kredi başvurusunu çalıştığınız banka şubesinden anında kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İcralık Emekliye Kredi

Ziraat Bankasından icralık emekliye kredi alabilirsiniz. Yalnız bu durumda icralık borçlarınızı kapatıp borcu yoktur kağıtları ile birlikte başvurmanız gerekmektedir. Normal şartlarda icralık borçlarınızı kapattıktan 5 yıl sonra kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankası emekliler için bu krediyi borç kapattıktan sonra hemen vererek güncellemiştir. Eğer sizde emekli iseniz ve icralık borçlarınızı kapattıysanız kimliğinizle birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tabi eğer maaşınız bu bankada değil ise banka sizin maaşınızı taşıyacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bir çok banka gibi Ziraat Bankası’da başvurunuzu şahsen yaptırmak isteyecektir. Eğer bu bankadan emekli maaşı alan biriyseniz ve ihtiyaç kredisi alacaksanız sadece kimliğinizle başvuru yapabilirsiniz. Eğer başka bir iş yerinde çalışmaya devam ediyorsanız bankaya gelir belgenizi de getirerek daha üst limitlerde kredi alabilirsiniz. Kısacası bankadan kredi başvurusu yaparken kimliğinizle beraber tüm gelir getiren belgeleri bankaya getirmelisiniz.

Konut kredisi alacaksanız ek olarak alacağınız evin tapu fotokopisi, taşıt kredisi alacaksanız da alacağınız aracın fatura veya ruhsat fotokopisini bankaya sunmanız gerekmektedir. İpotekli kredilerde ise kendi adınıza kayıtlı arsa, ev gibi tapuların fotokopisini evraklarınız ile vermeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Normal şartlarda bankaların kredi yaş sınırı 65 olarak bilinmektedir. 65 yaşının üzerinde kredi veren banka sayısı oldukça azdır. Ziraat Bankası 70 yaşından sonraki müşterilerine kredi verme taraftarı değildir. Bunun sebebi ise istenilen kredi miktarının yarısı kadar tutan hayat sigortası masrafıdır. Ziraat Bankası vade ve yaş sınırı olarak en fazla 75 yaşına kadar kredi vermektedir. 80 Yaşına kadar kredi almak istiyorsanız PTT Kredi Başvurusu adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti

İhtiyaç kredilerinde bu banka emeklilere maaşlarına göre kredi vermektedir. 60 ay vadeye kadar 100.000 TL’ye kadar kredi almanız mümkündür. Konut kredisi ve taşıt kredilerinde bu limit alacağınız araba veya eve göre değişmektedir. İhtiyaç kredilerinde en fazla 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı verilirken daha fazla kredi almak istiyorsanız ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Diğer bankaların kampanyalarına bakmak istiyorsanız İpotekli Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası kredi başvuruları için bir çok yöntem vardır. Bunlardan en sağlıklısı hangisidir diye soracak olursanız banka şubelerinden yapılan kredi başvuruları diyebiliriz. Eğer bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden, Müşteri Hizmetlerinden, kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası maaşını kendi bankasından alan emeklilere %1.53 faiz oranı ile kredi imkanı vermektedir. Eğer konut kredisi almak istiyorsanız da %1.28 oranı ile 120 ay vadeye kadar kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankasında emekli kredisi almanız için bu bankaya maaş taşımanız şarttır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
10.000 TL 60 Ay 276 TL
20.000 TL 60 Ay 552 TL
30.000 TL 60 Ay 829 TL
40.000 TL 60 Ay 1.105 TL
50.000 TL 60 Ay 1.381 TL

Ziraat Bankasından emekli kredisi almak istiyorsanız son faiz oranlarını www.ziraatbank.com.tr adresinden muhakkak almanız gerekir. Çünkü faiz oranları değişkenlik gösterebilir. Bu faiz oranları Mart 2019 tarihinde Ziraat Bankası resmi internet sitesinden alınmıştır.

Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi 2019

Ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren ve emeklilerin çok sevdiği bankalardan birisi olan Ziraat Bankası konut kredisinde ülkede en düşük faiz oranı veren bankalardan birisidir. %1.28 faiz oranı ile konut kredisi veren bu bankadan alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Alacağınız konut kredisini en fazla 120 ay vadeye kadar vadelerde kullanabilirsiniz.

Bugün sizlere Ziraat Bankası Emekli Kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan emekli kredisi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Diğer bankaların emekli kredisi hakkında merak ettikleriniz var ise Emekliye Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.