Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

“Ziraat bankası ülkemizde hizmet veren bir kamu bankasıdır. Bu sebeple en güvenilir bankalardan birisidir. Sizde Ziraat Bankası İhtiyaç kredisi başvurusu yaparak bu bankadan anında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.” Vural Bey

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak emekliler gelmektedir. Emekli bankası olan bu bankadan sizde kolay kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca anında kredi hesaplaması da yapabileceğiniz bu bankadan 2019 yılında faiz oranları olarak uygun krediler alabilirsiniz. Tüm müşteriler için verilen bu kredileri bankanın belirlediği başvuru koşulları ile anında başvuru yaparak nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Bugün sizlere ziraat bankası ihtiyaç kredisi 2019 hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuyarak anında SMS ile başvuru yapabilir ve ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

<<< — Kredi Erken Kapatma İle Bilgiler İçin Tıklayınız — >>>

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru

Ziraat bankasına ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacaksanız bankanın belirlediği şartlara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası diğer özel bankaların kredileri gibi kolay ve gelir belgesiz kredi vermemektedir. Bu yüzden sizde bu bankadan kredi alacaksanız bu bankanın şartlarına uymalısınız. Kredi notu ve kredi siciliniz kredi alabilmeniz için iyi olması gerekir. Ayrıca emekli değilseniz, en az 6 ay sigortalı olarak çalışmanız gerekir. 6 aylık sigortası olmayanlara bu banka kredi vermemektedir. Ayrıca emekli müşterilerin de maaşlarını bu bankadan almaları gerekir. Uygun faizle kredi almak istiyorsanız Ziraat bankası kredi başvuru şekilleri şunlardır.

  • Ziraat Bankası Şubeleri
  • Ziraat Bankası Resmi İnternet Sitesi
  • Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı
  • Ziraat Bankası Mobil Bankacılık
  • Ziraat Bankası ATM
  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
  • Ziraat Bankası SMS Başvuru

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde en çok tercih edilen kredi başvurusu ihtiyaç kredisidir. Ziraat bankası da diğer bankalara nazaran daha uygun faizlerle işlem yapmaktadır. Şu an için %1.99 faiz oranı ile diğer bankalara nazaran daha uygun kredi alabilirsiniz. 30.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile kredi alabileceğiniz Ziraat Bankasından kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Emekliler ve ya maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız size uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankasından hızlı bir şekilde kredi almak istiyorsanız SMS kredi başvurusu yapabilirsiniz. Cep telefonunuzdan mesaj atarak başvuru yapacağınız bu kredi çeşidi ile sonucunu da anında öğrenebilirsiniz. Bunun için mesaj kısmına gelip TUKETICI, TC Kimlik numarası, İstenilen kredi miktarı, Aylık Gelirinizi aralarında boşluk bırakarak 4747’e mesaj atmalısınız. Bu şekilde kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Yalnız bu bankadan maaş alıyorsanız direk şubelere giderek başvuru yapmanızı öneririz. Krediniz daha detaylı incelenecek ve onay olması için daha da uğraşılacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Özellikleri ve Gerekli Belgeler

Her kredide olduğu gibi bu bankanın da kredi özelliği vardır. Bu bankadan kişiye göre ödeme seçenekleriyle kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde en fazla 36 ay vade vardır. Seçtiğiniz vade süresine göre hayat sigortası da yaptırmak mecburidir. Ayrıca kredi tahsis ücreti alınacaktır. Çekeceğiniz kredinin binde beşi kadar bu ücret kredinizden kesilecektir.

<<< — Emekliye 100.000 TL Kredi İçin Tıkla — >>>

Bankaya giderken götüreceğiniz evraklar ise şunlardır. Nüfus cüzdanı, Gelir belgesi, Varsa diğer ek gelir belgeleri ve ikamet belgesi. Bu belgelerle direk bankaya giderek başvuru yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz çekeceğiniz krediye göre aylık ödemelerinize bir göz atalım.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
5.000 TL 12 Ay 484 TL
5.000 TL 24 Ay 276 TL
5.000 TL 36 Ay 209 TL
10.000 TL 24 Ay 552 TL
10.000 TL 36 Ay 417 TL
15.000 TL 36 Ay 626 TL
20.000 TL 36 Ay 834 TL
25.000 TL 36 Ay 1.043 TL
30.000 TL 36 Ay 1.252 TL

Yukarıda verdiğimiz faiz oranları %1.99 olarak hesaplanmıştır. Eğer banka müşterisiyseniz daha düşük faizle kredi alabilirsiniz. SMS ile 55.000 TL kredi almak için Denizbank SMS Kredi Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.