Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı (Hesap Açma, Şifre Alma)

Ziraat Bankası internet bankacılığı ile hangi işlemleri yapabiliriz? Teknolojinin gelişmesiyle banka işlemlerimizi şubeye gitmeden kolayca internet üzerinden oturduğumuz yerden halledebiliriz. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden birçok işlemi yapmamız mümkün. Ziraat Bankası internet bankacılığı sunan bir bankadır. Ziraat Bankası internet bankacılığı hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

  • Havale işlemi
  • EFT işlemi
  • Banka hesap hareketleri
  • Banka kartı veya kredi kartı başvurusu ve başvuru sonucu öğrenme
  • Kredi Ödemeleri
  • Fatura Ödemesi (Elektrik, internet, su, doğalgaz, telefon…)
  • SGK / SKK / Bağkur Ödemeleri
  • Trafik Ödemeleri ve OGS / HGS işlemleri
  • Eğitim Ödemeleri

Yukarıda bahsedilen işlemleri sadece Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinden yapmalısınız. İnternette Ziraat Bankası internet bankacılığı hakkında resmi olmayan internet sayfaları açan dolandırıcılar bulunabilir. Bu yüzden işlem yapmadan önce doğru sayfada olduğunuzdan emin olun.

Ziraat Bankası internet bankacılığı resmi internet sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Hesap Açma

Ziraat İnternet Bankacılığından hesap açmak için resmi internet sayfası üzerinden online başvuru yapmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak online başvuru yapabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz giriniz. Ayrıca Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan telefon numaranızla başvurmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Yenileme

Eğer internet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız şubeye gitmeden de şifrenizi yenileyebilirsiniz. Şifre yenilemesi yapmanız için sistemde kayıtlı olan telefonunuzu kullanıyor olmanız gerekir. Eğer sistemdeki telefon numaranızı şu an kullanmıyorsanız, şubeye giderek telefon numaranızı güncellemeniz gerekir.

Ziraat Bankası internet bankacılığı ifrenizi yenilemek için buraya tıklayabilirsiniz. T.C kimlik numaranızı ve sistemde kayıtlı telefon numaranızı girerek şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz. Telefonunuza mesaj geleceği için işlem sırasında telefonunuzun yanınızda olması gerekir.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık

Yukarıda bahsettiğimiz işlemlerin hepsini Ziraat Bankası uygulamasını indirerek de mobil bankacılığı ile de yapabilirsiniz. IOS ve Android uyumlu tüm telefonlara uyumludur ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Giriş yapmak için internet bankacılığı bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı indirerek de ödeme işlemi yapabilir, kredi başvurusu yapabilir, kredi kartı başvurusu yapabilir ve tüm hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca EFT işlemleri yaparak para transferlerinizi kontrol edebilirsiniz.