Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019 (BAŞVURU, FAİZ)

“Bankalardan uygun oranlarla konut kredisi almak istiyorsanız ilk tercihiniz kamu bankaları olmuştur. Ziraat Bankası Konut Kredisi kampanyası da en çok tercih edilen konut kredisi arasında yer almaktadır. 120 ay vadeye kadar özellikle kendi maaş müşterilerine uygun faiz uygulayan bu banka şu an için ülkenin en düşük faiz uygulayan bankasıdır.” Vural Bey
Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019 (BAŞVURU, FAİZ)

Ziraat Bankası konut kredisi 2019 yılında yeni faiz oranları güncellemesiyle düşük faizli konut kredisi vermeye başlayan bir kampanyadır. Bu kredi için faiz oranları, hesaplama ve başvuru şartları için sizlere bilgiler aktaracağız. Ziraat Bankası ev kredisi için en fazla 120 ay vadeye kadar hizmet vermektedir. Alacağınız evi 10 yıl vadeye bölerek ödeme tablosu oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi için bilgi almak istiyorsanız sayfamızda bulunan Ziraat Bankası İhtiyaç Kredi Başvuru makalemizi okuyabilirsiniz. Bugün sizlere bu bankanın konut kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Ziraat Bankası Konut Kredisi (ŞARTLAR)

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası uygun faizle konut kredisi veren bir bankadır. Sizde eğer konut kredisi almak istiyorsanız ilk olarak bu bankayı tercih edebilirsiniz. Ziraat bankası konut kredisi faiz oranları son güncellemeden sonra %2’nin altına düşmüş ve %1.68 oranında faiz uygulanmaktadır. Yalnız bu bankadan kredi almak için bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi şartları başında emekli iseniz kredi sicilinizde iyiyse bu bankadan maaş almanız gerekmektedir. Ayrıca özel sektör çalışanları için en az 6 ay sigortalı olması ve kredi notunun da en az 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. Emeklinin artısı konut kredisi, çalışanın artısı konut kredisi ve konut ürün paketi adında 3 adet kredi kampanyası vardır.

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Her bankada olduğu gibi konut kredisi almak için evraklara ihtiyaç vardır. Gelir belgesiz konut kredisi veren banka yoktur. Çünkü konut kredisi sizin evraklarınıza göre, gelirinize göre belirlenecektir. Bu yüzden bankaya giderken aşağıda verilen evrakları muhakkak götürmeniz gerekmektedir.

 • Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgeleri
 • Varsa Ek Gelir Belgeleri (Ek-iş, Kira vs.)
 • Esnaflar İçin, Bağlı Oldukları meslek kuruluşunun üyelik belgesi
 • Sicil Gazetesi
 • Almak İstediğiniz Evin Tapusu ve açık adresi
 • Banka tarafından istenilen diğer evraklar (Kredi başvuru esnasında banka uygun gördüğü taktirde istenilen evraklar.)

Bu evrakları hazırladıktan sonra en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Konut Kredisi Nasıl Alınır? (Evin Yüzde Kaçına Kredi Olur)

Bankalardan konut kredisi aldığınızda her bankanın uyması gereken kurallar vardır. Bu kuralların başında alacağınız evin % kaçına kredi alabileceğinizdir. Siz alacağınız evi bankaya verdiğinizde banka bu eve bir ekspertiz gönderecektir. Bu ekspertiz sizin evinize bir değer biçecektir. Burada önemli olan sizi aldığınız fiyat değil, bankanın verdiği ekspertiz değeridir. Banka evinize değer biçtikten sonra bu değer üzerinden size kredi verilecektir. Bu rakam ise evin ekspertiz değerinin %80’ine kadardır. Yani 300.000 TL ekspertiz değeri olan bir eve, 240.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan 60.000 TL’lik kısmı bankaya teminat olarak göstermeniz gerekmektedir. Ekspertiz değerinin %100’üne kredi veren banka yoktur.

Ziraat Bankasından alacağınız tüm kredi ürünlerinde aynı faizden yararlanabilirsiniz. Bu bankanın anlaşmalı olduğu şirketlerden konut alırsanız %0.98 oranında sadece o konutlara özel faiz uygulaması yapabilirsiniz. En uygun konut kredisi veren banka arıyorsanız, Ziraat Bankası tam sizin aradığınız bankadır.

Konut kredisi alacağınız zaman banka sizin vade boyunca evinize ipotek koyacaktır. Herhangi bir ödenmeme durumunda 1. Yetkiye sahip olan banka borcunuza karşılık evi satma yetkisine sahiptir. Bu sebeple konut kredisi ödemelerinizi aksatmamaya özen gösteriniz.

Konut Kredisi Aylık Ödemeler Nasıldır?

Yeni güncellenen faizlerle ödeme planı aşağıdaki tablodaki gibidir.

Kredi Tutarı Aylık Vade Taksit Tutarı
50.000 TL 60 Ay Vade (5 YIL) 1.329,15 TL
50.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 971,59 TL
80.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 1.554,54 TL
100.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 1.943,18 TL
150.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 2.914,77 TL
175.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 3.400,56 TL
200.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 3.886,35 TL
250.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 4.857,94 TL
300.000 TL 120 Ay Vade (10 YIL) 5.829,53 TL

Sayfamızda yer alan bir diğer konumuz Konut Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı yazımızı da okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Hangi bankadan olursa olsun konut kredisi almak istiyorsanız banka şubelerine giderek başvuru yapmanızı öneririz. Çünkü internet üzerinden ve SMS ile yapılan başvurular direk sizin kredi notunuza göre onay verdiği için eğer notunuz düşükse kredi alamayabilirsiniz. Banka şubesine giderek başvuru yaparsanız banka size kefil imkânı sunabilir ve kredinizi kullandırmak için ek evraklar isteyebilir. Ayrıca başvuru yapılan kanallar şunlardır.

 • Ziraat Bankası Şubelerinden kredi başvurusu
 • Ziraat Bankası İnternet Sitesi üzerinden başvuru
 • Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Üzerinden Başvuru
 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Üzerinden Başvuru
 • ATM’ler üzerinden başvuru

Ziraat Bankası konut kredisi 2019 hakkında sizlere bilgiler verdik. Sizde eğer bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız yukarıdaki bilgileri iyice okumanızı öneririz. Bir önceki konumuz olan Ziraat Bankası EFT Saatleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.