Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi 2019

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi 2019, Başvuru, Belgeler, Şartlar Nelerdir? Bu yazımızda sizlere kredi almak isteyen öğrenciler için kredi veren bir banka olan Ziraat Bankası öğrenci kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, her tarz müşterinin de yanında olan bankalardan birisidir. Bu müşterilerden birisi de öğrencilerdir. Öğrenciler içinde çeşitli kampanyalar yapan bu banka şartlara uygun olan öğrencilere acil nakit ihtiyaçlarında krediler vermektedir. Şimdi sizlere bu yazımızda Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi adı altında kredi başvurusu nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Başvuru

Bu bankadan öğrenci kredisi almak istiyorsanız bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası öğrenci kredisi adı altında verilen bu krediye sadece banka şubeleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Banka tarafından verilecek başvuru formunu doldurdukta sonra nüfus cüzdanı, gelir belgesi, eğitim belgesi ile banka şubesinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmak için bazı banka politikalarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Şartları

Eğitim kredisi veya öğrenci kredisi almak istiyorsanız bazı banka şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekir. Öncelikle kredi notunuzun oluşmuş olması ve kredi sicilinizde pürüz olmaması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşük ve sicilinizde banka ile ilgili sıkıntı varsa yaptığınız kredi başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Ziraat Bankası öğrenci kredisi adı altında verilen kredileri üniversite öğrencilerine 18 yaşından büyüklere ihtiyaç kredisi olarak vermektedir. Verdiği ihtiyaç kredisinde vade 60 aya kadar yapılmaktadır. 18 yaşından küçük olan kişilerin velileri eğitim kredisi adı altında başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası öğrenci kredisi adı altında verilen kredilerde yüksek limitli krediler alamazsınız. 5.000 ve 10.000 TL civarındaki başvurularınız uygun görülecektir. Daha yüksek miktarlarda kredi isterseniz kefil ve teminat vermeniz durumunda kredi limitinizi 100.000 TL’ye kadar çıkartabilirsiniz. Ziraat Bankası öğrenci kredisi faiz oranı şu an için %1.75 olarak belirtilmiştir. Eğer kredi başvurusu yapacaksanız size en yakın banka şubesine giderek güncel faiz oranlarını öğrenebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

KYK Bursu ile Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Alınır mı?

Her öğrencinin merak ettiği konulardan bir tanesi kyk bursu ile kredi alınabilir mi olmuştur. KYK öğrenim bursu ve kredisi ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapamazsınız. Ancak düşük ihtiyaçlarınız var ise bu bankadan avans hesap kullanabilirsiniz. Avans hesap ile ayda belirttiğiniz limitlerle harcama yapabilir ve öğrencilere özel faizsiz olarak geri ödemesini yapabilirsiniz. Bu avans hesabın asıl adı Harçlık avans’tır. Eğer öğrenci iseniz ve bu bankadan kredi kartı almak istiyorsanız Ziraat Bankası Bankkart Genç adlı yazımıza giderek kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Diğer Bankalar

Ziraat Bankası haricinde de kredi veren bankalar vardır. Bu bankalar şunlardır.

  • İş Bankası Öğrenci Kredisi: Öğrencilere ve velilerine eğitim kredisi sunan bu banka 60 ay vadeye kadar öğrenci kredisi vermektedir. İş Bankası öğrenci kredisi verebilmesi için sizden kefil isteyecektir. Faiz oranı ise %2.70 olarak bilinmektedir. Başvuruları en yakın banka şubesinden yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Öğrenci Kredisi: Öğrenci belgeniz ile Yapı kredi bankasına giderek öğrenci kredisi başvurusu yapabilirsiniz. yaptığınız kredi başvurusu sonunda banka sizden kefil isteyecek ve ardında da kredinizi onaylayacaktır. En yakın banka şubesinden evraklarla birlikte başvuru yapabilirsiniz.
  • Şekerbank Öğrenci Kredisi: Çocuklar ve gençler için eğitim kredisi veren bir banka da Şekerbank’tır. Şekerbank ihtiyaç kredisi adı altında verdiği bu kredilerde 60 ay vadeye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Eğitim belgeleri, nüfus cüzdanı ve veliniz ile birlikte en yakın şekerbank şubesine giderek kredi alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası ve diğer bankaların öğrenci kredileri hakkında bilgiler verdik. Bu kredileri almanız için öncelikle banka sicilinizin iyi olması gerekmektedir. Eğer öğrenciyseniz ve daha önce banka siciliniz oluşmadıysa kredi kartı alarak kredi notunuzu yavaştan yükseltebilirsiniz. Üniversite Öğrencileri İçin İdeal Kredi Kartları adlı sayfamıza giderek başvuru yapabilirsiniz.