Ziraat Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır? (Hızlı Anlatım)

Ziraat Cebe Havale İşlemi yapmak için bu bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. Ziraat bankası üzerinden başka birinin hesabı olmasa dahil T.C Kimlik numarası ile Cep telefonuna para gönderebilirsiniz. Üstelik bu durumu 7 gün 24 saat yapmanız mümkün. Parayı gönderdiğiniz kişide hızlı bir şekilde istediği Ziraat Bankası ATM’sinden gönderdiğiniz parayı çekebilir. Şimdi sizlere Ziraat Cebe Havale işlemi nasıl yapılır ve para transferi yapmak için hangi şartlar olmalıdır bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nedir?

Bir kişiye para göndermek istiyorsunuz ve bu kişinin hesap numarası yok. Ziraat Bankası cebe havale işlemi yaparak kolay bir şekilde, istediğiniz kişiye istediğiniz zaman para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Eğer bir kişinin hesabına para gönderecekseniz başka banka ise EFT, aynı banka ise Havale işlemlerini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Cebe Havale işleminin de belirli limitleri vardır. Günlük en fazla 500 TL para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Haftalık 1000 TL para transferi yaparken ayda en fazla 1.500 TL cebe havale ile para gönderebilirsiniz. Bu para gönderme işlemi acil paraya ihtiyacı olan ve anında nakit sıkıntısını gidermek için verilmiş bir sistemdir. Bu sistem ile yüksek meblağlar gönderemezsiniz.

Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası mobil şube veya internet bankacılığı üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sol menüdeki para transferleri bölümüne girerek oradaki Cebe Havale butonuna basınız. Daha sonra açılan sayfada Alıcı Bilgilerinin Para göndereceğiniz hesabı ve tutarı belirleyerek göndermeniz gerekmektedir. TC kimlik numarasını yazdıktan sonra cep telefonunu yazarken başına Sıfır koymayınız.  Para gönderme işleminiz bittikten sonra karşı tarafa bir sms gidecektir ve bu sms ile parasını çekebilecektir.

Ziraat Cebe Havale SMS Gelmedi

Göndereceğiniz kişinin cep telefonunun açık olması, kullanılıyor olması ve blokeli olmaması gerekmektedir. Eğer böyle durumlar varsa gönderdiğiniz para yüzünden karşı tarafa SMS gitmeyecektir. Karşı tarafında parayı çekebilmesi için gelen mesajdaki Şifreyi ATM’ye girmesi gerekir. Eğer belirli bir süre para çekilmez ise para geri gönderilecektir. Bu durumda eğer mesaj gelmediyse beklemekten başka çare yoktur. Telefonunuzun kontrolünü yapabilir veya başka güvendiğiniz birinin cep telefonuna para gönderim işlemi yaptırabilirsiniz.

Ziraat Cebe Havale İadesi Ne Zaman Olur?

Para gönderdiğiniz kişi cep telefonuna gelen şifre itibari ile 24 saat içinde parayı çekmez ise paranız hesabınıza aynı şekilde iade edilecektir. İade işlemleri mesai saatleri içinde olur. Eğer akşam gönderdiyseniz 24 saat sonundaki ilk mesai saatlerinde hesabınıza para iadesi yapılır.

Ziraat Cebe Havale İşlem Ücreti

Ziraat Bankasından yaptığınız cebe havale işlemlerinde 5 TL işlem ücreti ödersiniz. Ayrıca yaptığınız tüm para transferlerinde işlem ücreti ödenmektedir. Eğer 100 TL para göndermek istiyorsanız 105 TL paranızın hesabınızda olması gerekir. Ziraat Cebe Havale yapmak için sadece internet bankacılığı ve mobil Ziraat’ten işlem yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Ziraat Cebe Havale Kaç Dakika Sürer

Ziraat Bankasından cebe havale yapmak istiyorsanız 7gün 24 saat işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem siz onay verdikten sonra anında sonuçlanır ve karşı tarafa SMS gider. Karşı tarafa giden SMS sonrası kişi parayı anında çekebilir. Yani bu işlem anında olan bir işlemdir.

Ziraat Cebe Havale Nasıl İptal Edilir?

Ziraat Bankası bu durum için işlem iptali vermemektedir. Eğer hatalı bir işlem yaptığınızı düşünüyorsanız, zaten karşı taraf parayı çekemez. Para çekilme işlemi 24 saat içinde olmadığı içinde paranız hesabınıza iade edilecektir. Bunun için yapmanız gereken bir durum yoktur. Karşı tarafın parayı çekmesi için sizin numaranızı bilmesi gerekir. Giden mesajda sadece isim soy isim yazmaktadır.

Cebe Havale İşlemi Yapmanız İçin Bilinmesi Gerekenler

  • Ziraat Bankası Cebe Havale İşlemi İçin 10 TL ve katları kadar gönderim yapmanız gerekir.
  • Gönderim ücreti olan 5 TL sizin para gönderme limitinize göre artacaktır.
  • Gönderilen para karşı tarafın 24 saat içinde çekmesi gerekir.
  • Bir ATM’den en fazla 6 adet cebe havale işlemi için para çekilir. Eğer Limit dolu deniliyorsa, başka ATM deneyebilirsiniz.
  • Yanlış Gönderimlerde iptal işlemi yoktur. Para çekilmez ise 24 saat içinde size geri iade edilecektir.

Yukarıda sizlere Ziraat Cebe Havale işlemi nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorumlar kısmına bize iletebilirsiniz.