Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi Nedir? Nasıl Alınır? İpotekli kredi başvurusu yapmak için şartlar nedir? Ziraat Bankası ülkemizde kamu bankası olarak uzun yıllardır hizmet veren bir bankadır. Bu bankadan istediğiniz tüm kredileri alabilir, tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özel sektör çalışanları, öğrenciler, devlet memurları, çiftçiler ve emekliler için her ay yeni kampanyalar yapılmaktadır. Bu kampanyalardan en çok tercih edileni ise ipotekli kredidir. İpotekli kredi bankadan ihtiyaç kredisi başvurusu yapan ve onaylanan limiti yetmeyen kişilere verilen bir kredi türüdür. Yüksek tutarlı para ihtiyacınızı uzun vadeler ile ve düşük tutarda ödemek istiyorsanız Ziraat Bankası İpotekli Kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bu kredi türünün başvuru şartları nedir ve nasıl başvuru yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Başvuru Şartları Nedir?

Ziraat Bankası üzerinden almak istediğiniz tüm kredilerde sizin kredi sicilinize ve gelir durumunuza bakılacaktır. Bu bankadan gelir belgesiz kredi alamazsınız. Gelir belgesiz kredi almak için tıklayınız. Eğer kredi notunuz düşük ve bankalardan dolayı siciliniz bozuk ise yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Ancak bazı durumlarda kredi notu toleransı bu bankada olmaktadır. Özellikle bu bankadan maaş alan bir müşteri iseniz kredi başvurunuzda kredi notunuzun pek bir önemli olacağını sanmıyoruz. Ama gelir belgesi önemlidir. Eğer bu bankadan maaş alan müşteri değilseniz son çalıştığınız yerde 6 aydır sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. İpotekli kredi alacak kişi evli ise eş rızası da banka huzurunda alınması ve imzalanması gerekir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nedir?

İpotekli kredi almak için bazı özellikler vardır. Sizde bu özellikleri bilmeden kredi başvurusu yapmayınız. Çünkü her bankanın olduğu gibi Ziraat Bankası’nın da ipotekli finansman kredisinde bazı şartlar mevcuttur. İşte bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kredi başvurusu yapacak kişi T.C Vatandaşı olması ve 18 yaşından büyük olması gerekir.
  • Kredi başvurusu yapacak olan kişinin gelir belgesi olması gerekir.
  • Kredi başvurusu banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden veya SMS ile kredi başvurusu bulunmamaktadır.
  • Kredi başvurusu yaptığınızda kredi limiti ipotek vereceğiniz gayrimenkul üzerinden belirlenecektir. Verdiğiniz ipoteğe ekspertiz değeri biçilecek ve bu ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabileceksiniz. Bu oran gayrimenkuller için geçerlidir.
  • İş yeri ipotekli kredisi ekspertiz değerinin %75’ine, İmarlı arsa ipoteği verirseniz de ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi alabilirsiniz.
  • İpotekli kredilerde en fazla 60 en az 3 ay vade yapılmaktadır.
  • Krediye konu olan gayrimenkul, arsa veya işyeri ipotek olarak banka tarafından tesis edilecektir.
  • Başvuru sonrasında banka gerekli duyması durumunda ek teminat ve kefil isteyebilir.
  • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılması mecburidir.

Yüksek tutarlı ihtiyaçlarınızda ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. 300.000 TL’lik bir gayrimenkul verdiğiniz zaman 240.000 TL’sine 60 ay vadeli ipotekli kredi alabilirsiniz. Bu süreçte aylık ödeme tutarını da karşılayacak bir gelirinizin olması gerekiyor. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için : www.ziraatbank.com.tr